برگزاری حلقه‌های آموزش قرآن در سرداب حضرت عباس(ع)

کاروان قرآنی شوق تلاوت در کربلا به اجرای برنامه‌های مختلفی پرداحتند که مورد استقبال مردم عراق قرار گرفت.

برگزاری حلقه‌های آموزش قرآن در سرداب حضرت عباس(ع)

گیلان خبر: مرحله نهایی سومین دوره رقابت‌های شوق تلاوت از 23 اسفندماه در کربلا آغاز شد.

با توجه به اهمیت آموزش قرآن کریم و تغییر رویکرد این رقابتها در شیوه برگزاری کاروان شوق تلاوت در اولین روز حضور پس از شرکت در کلاس های صوت و لحن توسط استاد شاه میوه و اخلاق توسط حجت الاسلام مهدی شجاع رئیس اداره قرآنی آستان قدس رضوی به تمرین و تکرار آموخته های خود پرداختند.

 

در این کلاس آموزشی حسنین حلو قاری قرآن و یکی از مسؤولان معهدالقرآن عتبه عباسیه(ع) نیز حضور بهم رسانده و با فضای حاکم بر فعالیت‌های کاروان شوق تلاوت آشنا شد.

پس از آن نیز کاروان شوق تلاوت ناهار را در میهمان مضیف حرم حضرت عباس(ع) بودند. بعد از بازگشت به هتل محل استقرار از هر اتاقی صدای تلاوت آیات الهی به گوش می‌رسید.

در ادامه نیز کلاس هر سبک از قاریان نوجوان در سرداب حرم حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد.

سرداب حضرت عباس(ع) فضای معنوی و خاصی داشت به طوری که قاریان نوجوان پس از حضور در این مکان مقدس به زیارت پرداختند و با تشکیل حلقه های قرآنی توسط هر گروه تمرین تخصصی را آغاز کردند.

پس از آن هم کاروان شوق تلاوت به همراه قاریان نوجوان عراقی در طرح امیرالقرا به طویریچ یکی از شهرهای اطراف کربلا رفتند و در حسنیه مرحوم نعمه اسیود به اجرای برنامه پرداختند.

در ابتدای این محفل قرآنی امین یکی از قاریان نوجوان عراقی به تلاوت آیاتی از سوره مبارکه قصص پرداخت و پس از آن حامد المرعبی یکی از پژوهشگران قرآنی عراق و صاحب بزرگترین حسینیه این شهر به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی ضمن خیرمقدم به قاریان نوجوان ایرانی به لزوم وحدت مسلمانان تأکید کرد و گفت: امیدواریم این اقدامات قرآنی در ایران و عراق رشد فراگیری داشته باشد و با همکاری این دو کشور فضای قرآنی در جهان توسعه یابد.

 

پس از آغاز تلاوتها هرلحظه به تعداد حاضران افزوده می شد و قاریان ایرانی شوق تلاوت و قاریان عراقی امیرالقرا به تلاوت شورانگیز کلام الله مجید میپرداختند که مورد استقبال بسیاری از حاضران قرار نیز گرفت.

در پایان مراسم نیز از اساتید قرآن عراقی و قاریان ایرانی و عراقی تجلیل شد.

در پایان نخستین روز رقابتهای شوق تلاوت قاریان نوجوان به حرم حضرت امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) رفته و به زیارت پرداختند.

کاروان شوق تلاوت تا 28 اسفندماه در عراق به منظور رقابت در مرحله نهایی به اجرای برنامه های مختلف قرآنی می پردازند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42295

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر