حسن روح‌الامین:

شهدای مدافع حرم را «بی‌سر» کشیدم چون گمنام هستند

«حسن روح‌الامین» هنرمند نقاش که جدیدترین اثر خود را به شهدای مدافع حرم اختصاص داده است، گفت: در این نقاشی شهدای مدافع حرم را «بی‌سر» کشیدم، چون گمنام و مظلوم هستند.

شهدای مدافع حرم را «بی‌سر» کشیدم چون گمنام هستند

گیلان خبر: حسن روح‌الامین نقاش عاشورایی کشورمان درباره جدیدترین کار خود که به مدافعان حرم اختصاص دارد، اظهار داشت: خلق این نقاشی 4 روز زمان برد و با تکنیک دیجیتال کار شده است.

وی ادامه داد: این کار راجع به مدافعان حرم هست و علت بی‌سر بودنشان، گمنام‌بودن بعضی از آن‌هاست و حتی پیکر برخی باز نمی‌گردد.

نامزد چهره هنر انقلاب در سال 96 افزود: احساس می‌کنم فتنه آنقدر زیاد شده که تلاش می‌شود خط مظلومیت شهدای مدافع حرم با شبهات و اخبار غلط پاک شود. بنابراین احساس کردم این حقیقت باید تبیین شود.

روح‌الامین نقاشی خود را به مدافعان حرم به عنوان «گمنام‌ترین مدافعان وطن» تقدیم کرده است.

 

 

بر اساس این گزارش، روح‌الامین متولد 1364 در تهران است؛ او مقطع متوسطه را در هنرستان پشت سر گذاشت و با علاقه‌ای که به رشته نقاشی داشت، وارد دانشگاه شد. روح‌الامین فارغ‌التحصیل دانشکده هنر دانشگاه شاهد است و پایان‌نامه‌اش حول موضوع عاشورای حسینی است، به همین بیشترین تابلوهایی که تاکنون کشیده، مفهوم عاشورایی دارد.

علاوه بر آن‌ها، «آخرین وداع با حضرت زهرا(س)»، «طراحی چهره حاج احمد متوسلیان»، «واقعه خونین مسجد گوهرشاد»، «مدافعان حرم» و «شهید حججی» از دیگر آثار مشهور روح‌الامین است. «لا فتی الا علی»، «یا ساقی العطاشا» و «سپاه پاسداران» از دیگر نقاشی‌های اوست.

کتاب نقاشی‌های 8 سال اخیر حسن روح‌الامین (از 88 تا 96) به تازگی با تقریظ حاج‌قاسم سلیمانی منتشر شده است.

روح‌الامین اسفند گذشته تابلوی «بهانه خلقت» را در پاریس رونمایی کرد.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42778

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر