بررسی دلایل فیلترینگ تلگرام در تلویزیون

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی 360 درجه با موضوع فیلترینگ تلگرام تولید شده است، با فضاسازی رسانه‌ها تقریباً بسیاری از مردم مطمئن شده‌اند که باید دنبال نسخه پشتیبان از اطلاعاتشان در تلگرام باشند؛ اما علت این محدودیت‌ها چیست؟

بررسی دلایل فیلترینگ تلگرام در تلویزیون

گیلان خبر: یازدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی 360 درجه سراغ موضوع فیلترینگ تلگرام رفته است. حرف و حدیث‌های مسئولان دولتی درباره تهدیدهای پیام رسان خارجی متفاوت است و گاهی ضد و نقیض.

تلگرام در روزهای امنیتی و پر آشوب دی ماه سال گذشته مختل شد. هرچند رئیس جمهور قول داده بود که هیچ انگشتی روی دکمه فیلتر نخواهد رفت اما تقریبا بسیاری مطمئن شدند که این پیام رسان پرحاشیه دیگر برگشت پذیر نیست. اوضاع که آرام‌تر شد دوباره تلگرام هم آزاد شد. امروز مسئولان دولتی معتقدند که بحران ارزی چند هفته گذشته هم بی‌ربط به موج سازی فضای مجازی و تلگرام نبوده است. مطرح شدن ارز گرام در بستر تلگرام هم باعث شده تا اوضاع دیگر فقط امنیتی-سیاسی نباشد. در این روزها بسیاری از حرف‌ها بر سر تهدیدات اقتصادی و اجتماعی پیام رسان غیر بومی است. دوربین «360 درجه» سوال‌ها و حرف‌های مردم را با مسئولان و کارشناسان درمیان گذاشته است.

«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم جامعه در طول یک هفته تهیه و تولید می‌شود. به روز و به لحظه بودن موضوعات از ویژگی‌های اصلی این برنامه تلویزیونی است.

«360 درجه» با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه هر هفته ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می‌شود.  شنبه‌ها ساعت 14:30 نیز بازپخش این برنامه تلویزیونی روی آنتن می‌رود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42896

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر