نایب رئیس کمیته تخصیص:

ریالی از بودجه قرآنی سال ۹۶ پرداخت نشده و نخواهد شد

نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبار صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه ریالی از بودجه قرآنی سال ۹۶ پرداخت نشده نخواهد شد، گفت: احتمال دارد ۱۰ میلیارد تومان از اعتبار سال ۹۷ تا پایان فروردین به صورت تنخواه واریز شود.

ریالی از بودجه قرآنی سال ۹۶ پرداخت نشده و نخواهد شد

گیلان خبر: حسن محمدی نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبار صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به عدم واریز بودجه قرآنی سال 1396، اظهار داشت: سال گذشته 100 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی مصوب شد که با وجود پیگیری‌های مختلف ریالی از این مبلغ تحقق پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه 85 درصد از بودجه قرآنی سال 96 به خزانه ابلاغ شد، افزود: با وجود ابلاغ این اعتبار و حتی پیگیری‌های صورت گرفته که قرار بود 50 درصد و پس از آن 10 درصد این بودجه تخصیص یابد، این امر محقق نشد و تا آخرین روز سال گذشته مبلغی از بودجه قرآنی تخصیص نیافت.

محمدی با اشاره به مسائل اداری و اشتباهات برای تخصیص بودجه قرآنی سال 96، گفت: قرار بود خزانه 10 میلیارد تومان از بودجه قرآنی سال 96 را در آخرین روزهای سال گذشته تخصیص دهد اما به دلیل مسائل اداری این بودجه واریز نشد و امکان واریز این بودجه در سال جاری وجود ندارد.

نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبار صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی از واریز 10 میلیارد تومان از بودجه سال 97 تا پایان فروردین‌ماه خبر داد و افزود: به دلیل اشتباهات ایجاد شده و عدم تخصیص بودجه قرآنی سال 96، قرار شد 10 میلیارد تومان از بودجه سال ۹۷ به صورت تنخواه تا پایان فروردین پرداخت شود.

بودجه قرآنی سال 1397 از سوی دولت 40 میلیارد تومان پیشنهاد شد که با پیگیری‌های فعالان قرآنی و تلاش حجت‌الاسلام پژمانفر رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس این بودجه به 100 میلیارد تومان افزایش یافت و باید دید چند درصد از این اعتبار تا پایان امسال تخصیص پیدا می‌کند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42927

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر