رونمایی عصر امروز

مجموعه هشت جلدی «مشاهیر ادب خراسان» منتشر شد

مجموعه هشت جلدی «مشاهیر ادب خراسان» با حضور خانواده آنها رونمایی می‌شود.

مجموعه هشت جلدی «مشاهیر ادب خراسان» منتشر شد

گیلان خبر: آیین رونمایی از 8 عنوان کتاب در رابطه با مشاهیر ادب خراسان عصر امروز در آرامگاه فردوسی در مشهد برگزار می‌شود.

این مجموعه شامل هشت کتاب است که هر یک به معرفی و گزیده آثار یکی از شاعران متأخر یا معاصر خراسان اختصاص دارد. در هر کتاب زندگی‌نامه، تعدادی مقاله و نقد درباره آن شاعر و گزیده‌ای از آثار و احیانا عکس‌هایی از او آمده است.

این هشت کتاب به این صورت است:

«کمال شعر»، احمد کمال‌پور

«رفیق شعر»، ذبیح‌الله صاحبکار

«چراغ شعر»، محمد قهرمان

«بقای شعر»، علی باقرزاده بقا

«امید شعر»، مهدی اخوان ثالث

«شهید شعر»، غلام‌رضا قدسی

«عماد شعر»، عماد خراسانی

«امین شعر»، محمدباقر کلاهی اهری.

تألیف این کتاب‌ها را سه تن برعهده داشته‌اند، یوسف بینا، حسین مسرت و سروش مظفر مقدم. تألیف چهار کتاب «کمال شعر»، «رفیق شعر»، «چراغ شعر» و «شهید شعر» با یوسف بینا، دو کتاب «بقای شعر» و «امید شعر» با حسین مسرت و دو کتاب «عماد شعر» و «امین شعر» با سروش مظفر مقدم بوده است.

همچنین این گزارش می‌افزاید که ویرایش این کتاب‌ها بر عهده دکتر حمیدرضا نویدی مهر و محمدکاظم کاظمی بوده است و ناظر این طرح نیز محمدکاظم کاظمی بوده است. ابتکار انتشار این کتاب‌ها با حوزه هنری خراسان رضوی بوده و کتاب‌ها از سوی دو ناشر با حمایت حوزه هنری منتشر شده است. ناشر دو کتاب «کمال شعر» و «رفیق شعر» نشر سپیده‌باوران بوده است و ناشر شش کتاب دیگر، انتشارات طنین قلم. همچنین طراحی جلد این مجموعه بر عهده وحید عباسی بوده است.

این مراسم که با حضور خانواده‌های مشاهیر ادب خراسان، علیرضا قزوه، مصطفی محدثی خراسانی، ابوالقاسم حسینجانی و جمعی از شعرای خراسانی برگزار می‌شود، عصر امروز (جمعه 24 فروردین) از ساعت 17 در آرامگاه فردوسی از این 8 عنوان رونمایی می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42978

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر