معاون‌مطبوعاتی وزارت ارشاد:

توقع ما از رسانه‌های خارجی انعکاس واقعیات درباره ایران است

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر استفاده بیشتر و بهتر از ظرفیت رسانه‌های خارجی برای انعکاس واقعیت‌های ایران تاکید کرد. او همچنین خاطرنشان کرد که باید رفت و آمد خبرنگاران خارجی به ایران تسهیل شود و تعداد نمایندگی‌های رسانه‌های معتبر جهانی افزایش یابد.

توقع ما از رسانه‌های خارجی انعکاس واقعیات درباره ایران است

گیلان خبر: محمد سلطانی فر ـ معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در دیداری که با مدیران و کارشناسان اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد داشت، بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت رسانه‌های خارجی تاکید کرده است.

سلطانی‌فر همچنین با اشاره به افزایش تعداد نمایندگی‌های رسانه‌های مقیم در چهار سال گذشته و همچنین افزایش رفت و آمدهای رسانه ای به کشور در دولت دکتر حسن روحانی، تصریح کرد: تقویت دیپلماسی فرهنگی و رسانه‌ای مهمترین اولویت ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در این زمینه باید ضمن تسهیل در رفت و آمد خبرنگاران خارجی و افزایش تعداد نمایندگی های رسانه های معتبر جهانی، از ظرفیت ویژه این رسانه ها و خبرنگاران برای انعکاس واقعیات ایران امروز استفاده کنیم.

علیرضا شیروی از بهمن ماه سال گذشته به سمت مدیر کل رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد منصوب و جایگزین محمد جعفر صافی شده است.

او در مراسم معارفه‌اش گفته بود: با توجه به اهمیت این اداره کل به عنوان مدخل ورود خبرنگاران خارجی به کشور، هر چقدر بتوانیم روند حضور آن‌ها را در کشور تسهیل کنیم و تعامل بیشتری با آنها داشته باشیم، بهتر است.

شیروی در ادامه به اهمیت دیپلماسی رسانه‌ای اشاره کرده و افزوده بود: وقتی خبرنگاران وارد کشور می شوند واقعیت های جامعه را منعکس می‌کنند؛ بنابراین تاثیری که دیپلماسی رسانه ای می تواند در ذهن مردم جهان داشته باشد، بسیار فراتر از نقش دیپلمات ها است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43376

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر