دانشجویان کدام رشته‌ها برای دریافت بورس در اولویت هستند؟

سالارآملی با بیان اینکه اعطای بورس جزو یکی از سیاست‌های وزارت علوم است در خصوص اولویت این وزارتخانه به بورسیه دانشجویان برخی رشته ها توضیحاتی داد.

دانشجویان کدام رشته‌ها برای دریافت بورس در اولویت هستند؟

گیلان خبر: حسین سالارآملی رئیس مرکز همکاری های علمی و بین‌المللی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اعطای بورس به دانشجویان گفت: در حال حاضر اعطای بورس جزو یکی از سیاست‌های وزارت علوم است که عمدتا این اقدام برای کشور‌های جبهه مقاومت، آفریقایی و کشور‌های مسلمان انجام می‌شود؛ در تمام رشته‌ها و مقاطع تحصیلی امکان اعطای بورس وجود دارد.

وی ادامه داد: اعطای بورس به دانشجویانی که درصدد یادگیری زبان ادبیات فارسی و ایران شناسی هستند جزو اولویت‌های وزارت علوم است؛ سال گذشته بالغ بر ۲۰۰۰ هزار بورس به داوطلبان کشور‌های مختلف برای ادامه تحصیل در ایران توسط وزارت علوم اعطا شد.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم تصریح کرد: ارزیابی دانشجویان متقاضی تحصیل در دور‌های کارشناسی ارشد با کمک سازمان سنجش صورت می‌گیرد، ولی در دروه دکتری پذیرش دانشجو منوط به نظر گرو‌های آموزشی است.

آمادگی وزارت علوم برای پذیرش دانشجویان شهریه پرداز افغانستانی

سالار آملی در ادامه به سفر وزیر تحصیلات تکمیلی کشور افغانستان به ایران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ما آمادگی داریم ظرفیت‌های پذیرش دانشجویان شهریه پرداز افغانستانی را افزایش دهیم.

وی یادآورشد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که حدود پنج سال قبل میان وزارت علوم ایران و وزارت تحصیلات عالی افغانستان به امضا رسید، قرار شد ۵۰۰ بورسیه تحصیلی به دانشجویان افغانستانی در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا اختصاص یابد.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 43416

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر