افتتاح دومین نمایشگاه نقاشی‌های کودکانه «عشق و صلح»

مشاور کارگروه هنرهای تجسمی ایکوم گفت: پس از برپایی نمایشگاه «عشق و صلح» که شامل نقاشی‌های کودکان در فرهنگسرای شفق، این بار روایت جدیدی از این نمایشگاه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران افتتاح شد.

افتتاح دومین نمایشگاه نقاشی‌های کودکانه «عشق و صلح»

گیلان خبر: درنا حمیدی، مشاور هنری کارگروه هنرهای تجسمی ایکوم (شورای بین‌المللی موزه‌ها) درباره برپایی نمایشگاه تخصصی آثار هنری کودکان و نوجوانان با موضوع «عشق و صلح»، به خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس گفت: عصر روز گذشته (پنجشنبه ۶ اردیبهشت) این نمایشگاه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران افتتاح شد.

وی افزود: این نمایشگاه در ادامه نمایشگاه نخست است که دی‌ماه سال گذشته در فرهنگسرای شفق برگزاری شد که با ۳۵ اثر برگزار شد و اکنون آثار بیشتری را در بر می‌گیرد.

حمیدی ادامه داد: «عشق و صلح» حاصل بیش از ۶ ماه موزه‌گردی کودکان بین ۵ تا ۱۰ سال است که با همکاری و پشتیبانی مدرسه توماتیس (باشگاه مغز) و کمیته ملی ایکوم ایران برگزار شد.

مشاور هنری کارگروه هنرهای تجسمی ایکوم ادامه داد: در این برنامه‌ها، کارشناسان آموزش‌دیده، موزه و اشیاء درون آن را در قالب نمایش و قصه‌های متناسب با کودکان به آن‌ها توضیح می‌دهند. سپس بچه‌ها درباره اهمیت موزه و متعلقاتش و ضرورت حفظ و نگهداری آن در قالب کارهای هنری (نقاشی، حجم و مجسمه) اظهار نظر می‌کنند.

مشاور پروژه «عشق و صلح» ادامه داد: قصد داریم این پروژه ادامه‌دار باشد و نمایشگاه‌های بزرگ‌تر برگزار شود.

حمیدی خاطرنشان کرد: نمایشگاه یادشده تا ۱۱ اردیبهشت در گالری هنر مجموعه نیاوران پذیرای علاقه‌مندان است. داود ماه‌زاده مدیر برگزاری و علیرضا قطمیری مدیر اجرایی دومین نمایشگاه «عشق و صلح» هستند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43508

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر