همراه با کاروان حج/۳

همراه‌داشتن چه داروهایی ممنوع است/ ضرورت جدی‌گرفتن توصیه‌های پزشکان حج

زائران خانه خدا باید قبل از سفر حج، به توصیه‌های پزشکان توجه داشته باشند و افرادی که داروی خاصی مصرف می‌کنند، بهتر است تمام داروهای مصرفی اختصاصی خود را به میزان دو برابر مدت زمان سفر به همراه داشته باشند.

همراه‌داشتن چه داروهایی ممنوع است/ ضرورت جدی‌گرفتن توصیه‌های پزشکان حج

گیلان خبر: یکی از امور لازم برای زائران خانه خدا قبل از سفر به حج تمتع، داشتن توانایی جسمی و روحی است که این امر با مراجعه زائران به پزشکان معتمد سازمان حج و زیارت احراز می‌شود.

بر همین اساس سازمان حج و زیارت هفته جاری در اطلاعیه‌ای به تمامی زائران توصیه کرد حداکثر تا 10 اردیبهشت‌ماه برای انجام معاینات لازم به پزشکان مراجعه کنند.

علاوه بر این، تمامی زائران خانه خدا باید قبل از این سفر معنوی که در زمان به نسبت طولانی نیز صورت می‌گیرد، به نکات پزشکی توجه داشته باشند و دفترچه زائر را به خوبی مطالعه کنند.

البته برخی از این توصیه‌های پزشکی در قالب جلسات آموزشی پزشک کاروان، مجله میقات تندرستی، کتابچه راهنمای سلامت حج، کارت آموزشی هواپیما، فیلم آموزشی حین پرواز به زائران داده می‌شود.

همچنین زائرانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند، بهتر است تمام داروهای مصرفی اختصاصی خود را به میزان دو برابر مدت زمان سفر در دو ساک جداگانه همراه خود قرار دهند تا در صورت بروز مشکلی در سفر با کمبود داروهای مورد نیاز خود مواجه نشوند.

زائران مبتلا به بیماری‌های خاص نیز در صورتی که نیاز به مصرف داروهایی دارند که از مشتقات مواد مخدر است، در فرصت باقیمانده با پزشکان معتمد سازمان حج و زیارت مشاوره لازم را داشته باشند.

بازرسی دقیق بار زائران از سوی ارگان‌های ذیربط به وسیله افراد متخصص و با تجهیزات پیشرفته انجام می‌گیرد، بنابراین زائران باید از همراه داشتن اشیاء ممنوعه و هرگونه مواد مخدر جدا خودداری کنند، چرا که در غیر این صورت از ادامه سفر شما جلوگیری به عمل خواهد آمد.

با تدابیر سازمان حج و زیارت، اولین گروه زائران خانه خدا 25 تیرماه به حج تمتع اعزام می‌شوند که در این سفر معنوی 85 هزار و 200 نفر از کشومان حضور دارند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43509

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر