در برنامه «پایش» عنوان شد

طراحی امکان تماس صوتی امن در «آی‌گپ»

مدیر عامل پیام‌رسان «آی‌گپ» گفت: تماس صوتی که به صورت کاربر به کاربر انجام می‌شود نیز دیگر مزیت این پیام رسان داخلی است که برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران طراحی شده است.

طراحی امکان تماس صوتی امن در «آی‌گپ»

گیلان خبر: برنامه «پایش» در شب گذشته بخشی را به معرفی پیام رسان‌های داخلی اختصاص داد. در این معرفی مدیران چند پیام رسان آی گپ، سروش، بیسفون، بله و ... توضیحاتی را ارائه دادند.

«محمدرسول کاظمی» مدیر عامل پیام رسان «آی گپ» در ابتدای صحبت‌های خود گفت: نرم افزار آی گپ نرم افزاری اُپن سورس است که فعالیتش را از سه سال پیش در داخل کشور آغاز کرده است.

وی با اشاره به مزیت‌های این پیام رسان داخلی بیان داشت: این پیام رسان در داخل کشور به صورت اُپن سورس بوده و کلیه متن‌هایش به صورت متن باز بوده است. تماس صوتی که به صورت کاربر به کاربر انجام می‌شود نیز دیگر مزیت این پیام رسان داخلی است که برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران طراحی شده است.

مدیر عامل پیام رسان آی گپ ادامه داد: بخش تماس تصویری نیز به زودی به این نرم افزار اضافه خواهد شد. این نوید را می‌دهم که در همین هفته آی گپ پلاس کار خود را شروع کند که همراه با تماس تصویری است.

وی در ادامه افزود: ما برای طراحی این پیام رسان بیشترین تمرکزمان را روی بحث امنیت کاربران گذاشتیم و در این مدت با تست‌های مختلفی مواجه بودیم. تلاش‌های فراوانی در این زمینه صورت گرفته و امیدواریم موفق باشیم.

کاظمی درباره تعدد کاربران آی گپ نیز گفت: تا این لحظه رشد قابل قبولی را در بخش جذب کاربر داشتیم و الان نیز به سمتی رفتیم که بتوانیم کسب و کارهای کاربران را در این فضا رونق بخشیم تا بتوانند در این پیام رسان فعالیت کنند. همچنین بخشی به نام کیف پول از دیگر بخش‌های آی گپ هست که توسط آن کاربران می‌توانند کسب و کارشان را رونق دهند.

وی با اشاره به برنامه‌های این پیام رسان نیز گفت: این برنامه برای 4 ماه آینده ما است. در حال حاضر نسخه آی گپ روی تمامی پلت فرم‌ها موجود است از جمله اندروید، آی او اس، دسکتاپ، وب و ... حتی یکی از مزیت‌هایی که آی گپ دارد این است که بدون نصب روی گوشی تلفن همراه، می ‌توانید از نسخه وب آن استفاده کنید.

کاظمی درباره دانلود دوباره هر عکس و فیلم در این پیام رسان نیز بیان داشت: در بدو ورود این پیام رسان از شما دسترسی استوریج می‌گیرد و اگر تائید کنید دفعه بعد دانلودی که برای شما باز شده، باقی می‌ماند و نیازی نیست تا دوباره آن را دانلود کنید. همچنین قرار است تماس تصویری نیز به این نرم افزار اضافه شود و اگر ارتباط اینترنت کاربران با خارج از کشور با کیفیت باشد تصاویر با کیفیتی را به آنها ارائه می‌دهد. 

وی در ادامه افزود: نسخه پلاس این نرم افزار با نسخه قبلی تداخلی ندارد و کاربران هم می‌توانند نسخه قبلی و هم نسخه جدید را داشته باشند. همچنین یکی از اهدافمان برنامه کسب و کار است که در چند ماه آینده راه اندازی خواهد شد. 

مدیر عامل پیام رسان «آی گپ»، درباره اینکه استیکرهای این پیام رسان چه زمانی فعال می‌شوند، نیز گفت: تا الان بیشتر تمرکزمان روی بخش‌های  دیگری مثل تماس تصویری و امنیتی و ... بوده است و این فرصت فراهم نشده تا بتوانیم روی این بخش تمرکز داشته باشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43748

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر