مدیر عامل بانک شهر

50 درصد ناشران معرفی شده وام با سود 8درصد دریافت کردند/ خبرخوش برای دانشجویان

مدیرعامل بانک شهر خبرداد: دانشجویانی که در ایام نمایشگاه بتوانند 500 هزار تومان سپرده‌‌گذاری کنند و این وجه سه ماه ماندگاری داشته باشد به آنها کارت اعتباری 5 میلیون تومانی اعطا می‌شود.

50 درصد ناشران معرفی شده وام با سود 8درصد دریافت کردند/ خبرخوش برای دانشجویان

گیلان خبر: حسین محمد پورزرندی مدیرعامل بانک شهر، بانک عامل نمایشگاه کتاب با حضور در غرفه فارس در سی‌ و یکمین نمایشگاه کتاب‌ در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص اعطای وام کم‌بهره با سود 8 درصد که سال گذشته طی تفاهمنامه ارشاد با این بانک صورت گرفت، اظهار داشت: این تفاهم سال گذشته میان بانک عامل نمایشگاه و وزارت ارشاد صورت گرفت تا وام کم بهره با سود 8 درصد به فعالان نشر اعطا شود.

نقصان مدارک ناشران به عدم اعطای وام به منجر شد

وی گفت: در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی باید به استفاده کننده که محققان و پژوهشگران و دانشجویان هستند باید کمک کرد، این تفاهم نامه هم در ابن راستا منعقد شد.

مدیر عامل بانک شهر تصریح کرد: برای اعطای این وام مشکلاتی به وجود آمد چرا که ما حداقل‌های مدارک را از متقاضیان نیاز داشتیم، ولی دوستان ناشر حتی بعضا در تکمیل این حداقل‌ها نیز کوتاهی کردند. اعتبار این قرارداد 200 میلیارد ریال بود تا از آن طریق تسهلات پرداخت شود. اما 50 درصد معرفی شدگان وام را دریافت کرده اند و حدود نیمی از آن پرداخت شده است. 

برخی ناشران چک برگشتی داشتند

وی با بیان اینکه برخی ناشران مشکلاتی از قبیل چک برگشتی داشتند، گفت: برخی هم به دلیل ارائه نکردن ضامن نتوانستند وام را دریافت کنند. بنابراین نقصان مدارک باعث شده عده‌ای نتوانند از تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی افزود:‌ در نمایشگاه امسال بانک شهر ابتکاری دیگری به خرج داد؛ دانشجویانی که در ایام نمایشگاه بتوانند 500 هزار تومان سپرده‌‌گذاری کنند و این وجه سه ماه ماندگاری داشته باشد به آنها کارت اعتباری 5 میلیون تومانی اعطا می‌شود. این تخصیص برای اولین بار در این دوره از نمایشگاه ارائه می‌شود.

وی ضمن اشاره به بهره از کارت ملی هوشمند در این دوره برای بن کارت های دانشجویی گفت: اما امسال نوآوری‌های دیگری در باب کارت ملی هوشمند انجام شد که طی قراردادی با سازمان ثبت احوال توانستیم بن‌کارت‌ها را به کارت ملی واریز کنیم؛ تاکنون 37 درصد مردم از این طریق بن‌کارت‌های خود را دریافت کردند و عده‌ای نیز از طریق NFC درخواست ارائه بن داشتند و... 

میزان تراکنش ها به مرز یک میلیون رسید

وی در پاسخ به اینکه بانک شهر سومین باری است که بانک عامل نمایشگاه معرفی شده، میزان تراکنش ها در قیاس با سال گذشته، امسال چگونه بوده گفت: سال گذشته تا روز حدود 900 هزار تراکنش را شاهد بودیم و امسال در همان روز یک میلیون تراکنش را ثیت کرده ایم. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43847

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر