رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان مطرح کرد

کاهش ۱۰ درصدی آمار ازدواج در سال ۹۶/ لزوم برنامه‌ریزی سازمان فرهنگی هنری

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ضمن ابراز نگرانی از کاهش آمار ۱۰ درصدی ازدواج در سال گذشته، برنامه‌ریزی و اقدام جدی این سازمان را در زمینه مذکور خواستار شد.

کاهش ۱۰ درصدی آمار ازدواج در سال ۹۶/ لزوم برنامه‌ریزی سازمان فرهنگی هنری

گیلان خبر: رییس و جمعی از معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با زهرا آیت‌اللهی رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار کردند.

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری در این دیدار گزارشی از ظرفیت، امکانات و فرصت‌های سازمان فرهنگی هنری و اقدامات این سازمان در نوروز، اعیاد شعبانیه و نمایشگاه کتاب، ارائه کرد.

اوحدی با ارائه برنامه‌های پیش‌رو سازمان فرهنگی هنری در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و خانواده با محوریت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و حمایت از کالای ایرانی، برای همکاری با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مشخصا شورای فرهنگی اجتماعی زنان در حوزه‌های بانوان و خانواده اعلام آمادگی کرد. 

زهرا آیت‌اللهی رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی در این دیدار با اشاره به گزارش رییس سازمان فرهنگی هنری، اقدامات سازمان فرهنگی هنری را در ایام تصدی مهندس سعید اوحدی امیدوار کننده دانست و گفت: در مدت زمان حضور شما به عنوان ریاست سازمان فرهنگی هنری اتفاقات مثبتی افتاده است. 

آیت‌اللهی در ادامه از رییس سازمان فرهنگی هنری درخواست کرد: دو موضوع حمایت از کالای ایرانی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اولویت برنامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگی فرهنگی قرار گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌های کلان فرهنگی در موضوع  حمایت از کالای ایرانی تصویب شده است.

سعید اوحدی در ادامه توضیح داد: برای دو موضوع حمایت از کالای ایرانی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ستادهای مستقلی در سازمان فرهنگی هنری تشکیل شده است و ان‌شاءالله برنامه‌ریزی دقیق و عمیقی اتفاق خواهد افتاد.

همچنین زهرا آیت‌اللهی با اشاره به آماری در خصوص کاهش ازدواج، موالید و افزایش طلاق که نسبت آن در سال ۹۵ به سال ۹۶ با ۱۰ درصد کاهش ازدواج، ۶ درصد کاهش طلاق و ۲ درصد کاهش موالید بوده است، از رییس و مدیران سازمان فرهنگی هنری درخواست کرد که در این موضوع برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشند و اقدامات جدی و عملی در این بخش اتفاق بیافتد.

وی همچنین افزود: افراد صاحب‌نظر در دل شورای فرهنگی اجتماعی زنان آمادگی همکاری با سازمان فرهنگی هنری برای تحقیق این موضوع هستند.

سعید اوحدی تقویت امور خانواده را یکی از دستورکارهای جدی سازمان فرهنگی هنری در سال پیش رو دانست.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43867

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر