وزیر ارشاد مطرح کرد

ابراز تأسف رهبر انقلاب بابت فرصت اندکشان برای بازدید از نمایشگاه کتاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازدید امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از نمایشگاه کتاب تهران گفت: معظم‌له امروز حدود یک ساعت و نیم بازدید داشتند و ابراز تأسف کردند که به دلیل اشتغالات فراوان نمی‌توانند مانند گذشته در حد ۵ ـ ۶ ساعت زمان صرف کنند.

ابراز تأسف رهبر انقلاب بابت فرصت اندکشان برای بازدید از نمایشگاه کتاب

گیلان خبر: سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران پیرامون بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب، اظهار داشت: امروز این افتخار برای ما و اهالی فرهنگ و نشر پدید آمد و مقام معظم رهبری صبحگاه جمعه 21 اردیبهشت ماه به نمایشگاه کتاب آمدند و حدود یک ساعت و 30 دقیقه را در نمایشگاه به سر بردند.

وی افزود: معظم‌له اظهار می کردند علاقه ایشان به حوزه فرهنگ و کتاب یک علاقه دیرین است و در بازدیدهای گذشته و دیدارهایی که با اهالی نشر و کتاب داشتند کاملا این موضوع مشهود است. بسیاری از کتاب‌هایی که ناشران خدمت ایشان ارائه می کردند ایشان یا دیده بودند یا خوانده بودند ویا مطالبی را به آن ارجاع می‌دادند؛ تسلط ایشان و میزان آشنایی ایشان با حوزه های متنوع کتاب چه در حوزه ادبیات، چه علوم انسانی و اسلامی قابل توجه بودو در همین بازدید نمود خاصی داشت.

به گفت وزیر ارشاد، رهبر معظم انقلاب در بازدید امروز تاسفی را ابراز کردند و آن اینکه علاقه من بیش از این زمان‌هاست و زمان‌هایی بود که به نمایشگاه می‌آمدم و گاهی در حد 5 و 6 ساعت زمان صرف می‌کردم اما در حال حاضر با توجه به شرایط اشتغال فراوان ابراز تاسف می کردند که فرصت برای بازدید اندک است.

صالحی ضمن اشاره به اینکه رهبر انقلاب از حضور بیشتر در مصلی و نمایشگاه و علاقمندی درباره کتاب تاکید داشتند، گفت: فرمودند اگر فرصتی بود می توانستم زمان بیشتری را صرف کنم اما برای ما و اهالی نشر همین میزان حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب تهران، در حالی که فرصت محدودی بود اما فرصت محدود مغتنم شمرده می شود. این دیدار تقویت قلبی برای اهالی فرهنگ است چرا که رهبری را دارند که چنین نسبت به حوزه فرهنگ، نشر و کتاب شیفته و علاقمند است و مایه افتخار این اتفاق برای ما به عنوان افرادی است که در این سرزمین زندگی می کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43868

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر