معاون هنری وزیر ارشاد:

۳۱۵ اثر موزه صنعتی کرمان در اولویت نخست مرمت است

۳۱۵ اثر از سهراب سپهری، علی‌اکبر صنعتی و هنرمندان ایرانی و خارجی در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان نیاز به مرمت دارند.

۳۱۵ اثر موزه صنعتی کرمان در اولویت نخست مرمت است

گیلان خبر: پس از بازدید معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان در 14 اردیبهشت ماه سال جاری و اعلام ضرورت بررسی آثار، گروهی از متخصصان و کارشناسان مرمت با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در نیمه دوم خردادماه، آثار موزه را بررسی و اولویت مرمتی آثار را اعلام کردند.

در این طرح 1050 اثر گنجینه موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان بررسی شده است که 646 اثر از سهراب سپهری، 173 اثر از علی اکبر صنعتی، 151 اثر از هنرمندان نوگرای ایران، 19 اثر از هنرمندان خارجی و 61 اثر طراحی و نقاشی و بافته و پته کرمان است که هنرمندان این آثار نامشخص است، در این طرح بررسی شد.

بر اساس این بررسی کارشناسی 315 اثرِ موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان در اولویت نخست مرمت قرار دارند که پس از تامین اعتبار لازم، مرمت آثار انجام خواهد شد.

طرح تهیه شناسنامه مرمتی آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان و مرمت این آثار بر اساس ضرورت حفظ و نگهداری آثار این مجموعه که ارزش هنری و همچنین اقتصادی دارند، انجام می شود.

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این طرح گفت: با توجه به اهمیت گنجینه موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان و ضرورت نگهداری از این آثار که ارزش های فرهنگی و هنری و اقتصادی دارند، بررسی و تهیه شناسنامه مرمتی آثار انجام شد و امیدواریم باتوجه با اهمیت این موزه و آثار آن بری استان کرمان، نهادها و موسسات استان برای مرمت آثار حمایت و همراهی کنند. سعی می شود در تعامل و ارتباط با نهادها و موسساتی اعتبار و حمایت های لازم برای مرمت آثار موزه فراهم شود و بزودی آثار مرمت شود.

وی با تاکید بر توجه جدی به حفظ و نگهداری مجموعه ها و آثار هنری افزود: موزه هنرهای صنعتی کرمان آثاری از هنرمندان ایرانی و خارجی دارد و از سرمایه های فرهنگی و اقتصادی است که به حمایت نیاز دارد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44641

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر