گزارشی از اختتامیه سی‌وششمین جشنواره فیلم کودک

وزیر ارشاد: پخش کننده قدرتمندی در عرصه فیلم کودک نداریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما در کشورمان 18 میلیون کودک و نوجوان داریم که باید برای آنها تولید محتوای باکیفیت کنیم تا از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرند.

وزیر ارشاد: پخش کننده قدرتمندی در عرصه فیلم کودک نداریم

گیلان خبر: اختتامیه سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان چهارشنبه شب -۱۴ شهریورماه- با حضور جمعی از هنرمندان در سالن کوثر ورزشگاه ۲۲ بهمن برگزار شد.

در ابتدای این مراسم تیزر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم ها کودکان و نوجوانان به نمایش در آمد سپس چند ترانه توسط گروهی کودک و نوجوان اجرا شد. 

اجرای این مراسم برعهده هومن حاجی عبداللهی بود. او ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: به همه فرزندان و بچه های کشورمان درود می فرستیم، چرا که این جشنواره و این وقت و ساعت برای آنهاست. امسال به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامیمان، فیلم های مختلف کودک و نوجوان به نمایش در آمده و امشب این جشنواره به کار خود پایان می دهد.

در ادامه نیز گزارشی ویدئویی از روزهای برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم کودک به نمایش در آمد.

نوروزی شهردار اصفهان در این مراسم گفت: بسیار خرسندم که جشنواره فیلم کودک امسال نیز توانسته به خوبی برگزار شود و این مهم محقق نمی شد، جز با تلاش دوستانی که شبانه روز برای این جشنواره کوشیدند. از همه هنرمندانی که در این جشنواره شرکت کردند، تشکر می کنم. در این جشنواره یکی از رویاهای ما محقق شد و آن چهارباغ پر جنب و جوش بود. اصفهان شهری است که باید در کانون توجه تمامی مردم جهان قرار گیرد و ما امیدواریم روزی این انگاره را با چشمانمان ببینیم. 

در ادامه و پس از نمایش نماهنگی برای قدردانی از شهدای دفاع مقدس عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی گفت: خوشحالم که بار دیگر جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان برگزار می شود، منطقه ای که همواره در تمامی عرصه های هنری، کم نظیر بوده است. سینمای کودک و نوجوان بخش مهمی از سینمای ایران است، ما ۱۸ میلیون کودک و نوجوان داریم که آینده جمهوری اسلامی را می سازند. کارشناسان وزارت آموزش پرورش می گویند که از بین کودکان و نوجوان ۸ ساعت از ۲۴ ساعت روزانه خود را در فضای مجازی می گذرانند. متاسفانه اکثر کودکان و نوجوانان کشورمان فیلم هایی را مشاهده می کنند و این موضوع به علت آن است که ما در این عرصه به خوبی عمل نکرده ایم. 

وی ادامه داد: فروش فیلمهای کودک و نوجوان از نیمه دوم سال گذشته تاکنون چشم گیر بوده است و این موضوع نوید روزهای خوب و مبارکی را می دهد. این که در تفاهم نامه سازمان سینمایی قید شده است که تمامی سالن های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تجهیز شوند و به چرخه اکران آثار کودک و نوجوان اضافه شوند، خبر خوبی است. در کنار این خبرهای خوب باید پایه های سینمای کودک و نوجوان نیز در کشورمان محکم شود. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: این که ما پخش کننده قدرتمندی در عرصه سینمای کودک ندارم، یک نوع ضعف است که باید به زودی در صدد برطرف کردن آن برآییم. ما باید تجربیاتی که هر سال در جشنواره فیلم کودک به دست می آوریم را به کار بگیرم تا سینمای کودک به سمت اعتلا پیش برود. ما باید طعم سینمای کودک را به طور شایسته در سینمای ایران بچشیم. سینمای انیمیشن امروز یکی از پیشگامان سینمای کودک و نوجوان است و ما باید از این پتانسیل استفاده کافی و وافی را ببریم. ما حتماً نیازمند به این هستیم که با به کارگیری از جدیدترین و به روزترین تکنولوژی روز دنیا، برای کودکان و نوجوانان کالا و محصول با کیفیت تولید کنیم. دست آخر از شهرداری و شهر اصفهان برای میزبانی این جشنواره تشکر می کنم. 

بنابراین گزارش، اختتامیه سی‌ویکمین جشنواره فیلم‌های کودک‌ونوجوان در حالی برگزار شد که وعده علیرضارضاداد مبنی بر تندتر شدن ریتم برگزاری مراسم محقق نشد. به علاوه این که در این مراسم چند استند‌آپ با موضوعات نامناسب ارائه شد و این موضوع در حالی بود که بخش اعظم مراسم اختتامیه را کودکان و نوجوانان تشکیل داده بودند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44925

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر