رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال:

۹۵ درصد بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده در کشور، خارجی است

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۹۵ درصد از بازی هایی که امروز در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بازی های خارجی است اما جشنواره پنجم با پنج بازی ایرانی همراه است.

۹۵ درصد بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده در کشور، خارجی است

گیلان خبر: سید مرتضی موسویان در نشست خبری پنجمین جشنواره ملی بازی‌های رایانه‌ای در کرمان گفت: جشنواره ملی بازی‌های رایانه‌ای جشنواره شناخته شده‌ای است و چهار دوره توسط مرکز فناوری اطلاعات وزارتخانه برگزار شده و با توجه به اینکه استان کرمان ظرفیت بالایی دارد و استعدادهای بسیار خوبی در اینجا وجود دارد، از امسال این جشنواره توسط اداره ارشاد استان کرمان برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در تعامل با همه استان‌ها و بازیگران کشور قرار خواهد گرفت و از این جشنواره بازیگران ما به جشنواره‌های خارجی راه پیدا کرده‌اند. در کنار برگزاری این جشنواره توجه به چهره‌های شناخته شده قبلی و چهره‌های جدید که استعداد بازی در جایگاه‌های بین المللی را دارند باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی بیان کرد: ۹۵ درصد از بازی‌هایی که امروز در بازار ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد، بازی‌های خارجی است و شاید دوره‌های اول و دوم جشنواره ملی بازی‌ها فقط با بازی‌های خارجی برگزار شد اما جشنواره پنجم با پنج بازی ایرانی همراه است و این رشد خوبی را نشان می‌دهد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد اظهار کرد: امروز بازی در کشورهای توسعه یافته به یک صنعت پول ساز تبدیل شده و نقش بازی در افزایش تولید ناخالص کشورها به حدی رسیده که برنامه‌های ملی برای تولید بازی در کشورها وجود دارد.

وی افزود: مهاجرت از فضای حقیقی به فضای مجازی سال‌هاست که با بازی آغاز شده و از این طریق انتقال ادبیات و دانش نیز صورت می‌گیرد و بازی دارد واسطه بین ما و دنیای مجازی می شود و از این نظر مهم است که دارد در تمام زمینه‌ها نقش‌آفرینی می‌کند و یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها، آموزش است.

موسویان با بیان اینکه آموزش با بازی یکی از تکنیک های بسیار حرفه ای برای ارتقاء دانش افراد است، تصریح کرد: با توجه به برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی‌های رایانه‌ای در کرمان، این استان می‌تواند به عنوان اپراتور بازی‌های رایانه‌ای خود را در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال که آبان ماه امسال برگزار می‌شود، به کشور معرفی کند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44975

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر