آنها که به کربلا آمدند همه‌ به قصد کشتن امام نیامده بودند!

اگر تعلقات انسان اصلاح نشده باشد خطر جدا شدن از امام حسین(ع) وجود دارد.

آنها که به کربلا آمدند همه‌ به قصد کشتن امام نیامده بودند!

گیلان خبر: اگر تعلقات انسان اصلاح نشده باشد خطر جدا شدن از امام حسین(ع) وجود دارد؛ آن تعلقاتی که عده‌ای را آورد تا مقابل امام حسین(ع) صف‌آرایی کردند و کم‌کم دستشان را به خون سید الشهدا(ع) آغشتند! آنهایی که به کربلا آمده بودند همه‌شان این‌طوری نبود که به قصد کشتن آمده باشند! خیلی‌هایشان می‌گفتند: می‌رویم ان‌شاء‌الله صلح می‌شود و کار تمام می‌شود! ولی وقتی حضرت ایستاد، آنها هم ایستادگی کردند و کم‌کم کار به همان جایی رسید که می‌بینید.

اگر انسان رشته‌ تعلقاتش را اصلاح نکرده باشد، تعلقات انسان می‌تواند انسان را از سیدالشهدا(ع) جدا کند؛ می‌تواند برای انسان "عذر" درست کند و به حسب ظاهر هم عذر برای آدم، مقبول باشد ولی واقعاً این عذر، انسان را از امام حسین(ع) جدا می‌کند.

عده‌ای نیامدند؛
عده‌ای دیر آمدند و وقتی رسیدند که کار تمام شده بود؛
عده‌ای دیر فهمیدند؛ توّابینی که در کوفه خروج کردند، ‌چه وقت می‌توانند در صف اصحاب سیدالشهدا(ع) باشند ولو همه‌شان هم کشته شوند! ماندند و خون سیدالشهدا(ع) ریخته شد و حالا این‌ها متوجه شدند که عجب اشتباهی شده و حالا یک فکری کنیم! چه فایده‌ای دارد؟

آنهایی ارزشمندند که «بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَیْنِ علیه‌السلام»؛ خون‌شان را پیشِ‌روی امام حسین(ع) دادند. آنهایی که خونشان را پشت سر امام حسین(ع) می‌دهند خیلی ارزش ندارند! آنهایی که سپر می‌شوند ارزش دارند.

این از مهم‌ترین نکات است که انسان اگر رشته‌ تعلقش را با دنیا قطع نکند، اگر حساب خودش را با دنیا صاف نکرده باشد، اگر برای مرگ آماده نشده باشد هیچ کمکی به ولیّ خدا نمی‌تواند بکند و هیچ کمکی به خودش نمی‌تواند بکند.

بخشی از بیانات حجت الاسلام محمدمهدی میرباقری

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 45133

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر