امروز و با حضور رئیس سازمان اوقاف

چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اراک آغاز می‌شود

چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تا دقایقی دیگر باحضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مجتمع کوه نور اراک کار خود را آغاز می‌کند.

چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اراک آغاز می‌شود

گیلان خبر: چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تا دقایقی دیگر باحضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مجموعه فرهنگی، رفاهی کوه نور اراک کار خود را آغاز می‌کند.

این دوره از رقابت‌ها باحضور بیش از ۱۳۰ نفر از فینالیست‌های بخش برادران آغاز می‌شود و مسابقات خواهران هم از روز ۱۷ مهر پس از پایان مسابقات آقایان آغاز خواهد شد.

این رقابت‌ها در رشته‌های معارف قرآن کریم، معارف احادیث اهل بیت(ع)، مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن، دعا‌خوانی، اذان، حفظ ۱۰، ۲۰ و کل قرآن و تلاوت ترتیل و تحقیق برگزار می‌شود، البته مسابقات بانوان رشته اذان ندارد.

در این دوره از مسابقات ۸۰ نفر از برترین اساتید قرآن کشور به قضاوت می‌پردازند و داوری مسابقات هم با تحولاتی روبرو است. به این صورت که هر آیم را دو یا سه داور قضاوت می‌کنند و نمره شرکت‌کننده‌ هم بلافاصله پس از تلاوت به وی اعلام و کارنامه‌اش را تحویل می‌گیرد، همچنین درصورتی که شرکت‌کننده نسبت به نمره‌اش اعتراض داشته باشد باید داوران ابتدا به اعتراض وی رسیدگی کنند سپس شرکت‌کننده بعدی برروی جایگاه برود.

آیین افتتاحیه این رقابت‌ها تا دقایقی دیگر باحضور حجت‌الاسلام علی محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از مسئولان استانی از جمله استاندار مرکزی، شهردار اراک و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به مجتمع کوه نور اراک واقع در بلوار آیت‌الله اراکی از این دوره از رقابت‌ها بازدید و از تلاوت برترین قاریان و حافظان کشور بهره‌مند شوند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45429

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر