حال و هوای کربلا یک هفته قبل از اربعین حسینی + عکس

در حالی که یک هفته تا اربعین حسینی باقی مانده است، جمع کثیری از زائران در شهر کربلا حضور دارند و حرم امام حسین (ع) در هر ساعتی از شبانه‌روز مملو از جمعیت است.

حال و هوای کربلا یک هفته قبل از اربعین حسینی + عکس

گیلان خبر: در آستانه اربعین حسینی جمعی از عاشقان اباعبدالله (ع) از شهرها و کشورهای مختلف دنیا خود را به کربلا می‌رسانند. بسیاری نیز همراه با زائران حتی چند قدمی را پیاده از کربلا تا نجف طی می‌کنند تا در ثواب پیاده‌روی اربعین شریک باشند.

 

 

با توجه به اینکه تقریبا یک هفته تا اربعین حسینی بیشتر باقی نمانده است، جمع کثیری از زائران ایرانی اربعین حسینی به سمت عراق حرکت کردند و بسیاری نیز از مرزها خارج شدند. 

 

 

برخی از زائران برای دوری از ازدحام جمعیت در روزهای منتهی به اربعین در شهر کربلا، زودتر خود را به کربلا می‌رسانند و به زیارت می‌پردازند، به طوری که در هر ساعتی بین‌الحرمین مملو از جمعیت است.

 

 

در شهر کربلا از ورودی شهر تا حرم امام حسین (ع) موکب‌های پذیرایی و استراحت برای زائران به خدمت‌رسانی مشغول هستند و زائران بسیاری نیز صبح امروز در حرم امام حسین (ع) نماز صبح را اقامه کردند. در هر موکبیخادمان حسینی از پیر و جوان تا کودک و نوجوان تلاش می‌کنند تا به زائران خدمتی کرده باشند.

 

 

این روزها کربلا حال و هوای دیگری دارد، از اقوام، رنگ و نژاد و زبان‌های مختلف در این شهر حضور دارند و برای زیارت امام حسین (ع) جمع شده‌اند.

برخی وقتی به آخرین عمود پیاده روی اربعین حسینی می‌رسد سلامی به حضرت عباس (ع) داده و سجده شکر به جای می‌‌آورند و به سمت حرم امام حسین (ع) مشرف می‌شوند.

 

 

عمار القوالی یکی از اهالی نجف اشرف که در موکب نزدیک حرم امام حسین (ع) خدمت‌رسانی می‌کند، می‌گوید: ما به صورت شبانه‌روزی به زائران خدمت می‌کنیم. در گوشه‌ای از موکب بخشی برای استراحت زائران قرار دادیم و در بخشی دیگر وعده‌های غذایی زائران را تأمین می‌کنیم. امسال حضور زائران بسیار چشمگیر است به طوری که با وجود اینکه هنوز اربعین نشده بسیاری از زائران در کربلا حضور دارند.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی به زائران اربعین در نجف اشرف نیز می‌افزاید: من اهل نجف هستم. خانواده ما در منزل نیز پذیرای زائران اربعین هستند. همه مردم عراق از جان و دل برای ایام اربعین به زائران کمک می‌کنند و هر سال منتظر این ایام بابرکت هستند؛ چرا که همه معتقدیم روزی سالانه خود را از امام حسین (ع) و خدمت به زائران آن حضرت می‌گیریم.

 

 

تاکنون بیش از یک و نیم میلیون زائر ایرانی برای پیاده‌روی اربعین نام‌نویسی کرده‌اند که بیش از نیمی از زائران سفر خود را آغاز کرده‌اند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45679

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر