کارگردان تئاتر:

تئاترهای امروز گیشه‌محور شده‌اند/ جزئیاتی از نمایش «داش آکل»

حسن باستانی کارگردان نمایش «داش آکل» گفت: این نمایش خط داستانی متعارفی نخواهد داشت و شخصیت‌ها توسط فردی به اسم مرجان شناسانده و روایت می‌شوند.

تئاترهای امروز گیشه‌محور شده‌اند/ جزئیاتی از نمایش «داش آکل»

گیلان خبر: حسن باستانی کارگردان نمایش «داش آکل» که مدتی پیش از آماده سازی این نمایشنامه برای اجرا خبر داده بود، به خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس گفت: این نمایشنامه برداشتی از داستان «داش آکل» صادق هدایت است که توسط خودم صورت گرفته است.

وی در پاسخ به این سؤال که قرار بود تا این زمان پروژه داش آکل به نتیجه برسد، گفت: منتظر بودم فضای تئاتر قدری بهتر شود و از این شرایط سخت فاصله بگیریم اما گویا هر چه که می‌گذرد شرایط دشوارتر هم می‌شود.

باستانی توضیح داد: متأسفانه این روزها نمایش‌ها به سمت گیشه‌‌ای شدن سوق پیدا کردند و اجراها هم تعدادشان زیاد است، حال نمی‌دانم که کار ما با این شکل و سیاق نمایش ایرانی، بیان و دیالوگ و فولکلور چقدر می‌تواند برای تماشاگر امروز که به ساز و آواز و موسیقی‌های خاص در نمایش عادت کرده است، جذاب باشد.

وی درباره محتوای نمایشنامه گفت: خط داستانی متعارف نیست اما خوب روایت می‌شود. شخصیت‌ها توسط فردی به اسم مرجان شناسانده و روایت می‌شوند و بنابراین بیشترین حجم کار بر دوش راوی است.

باستانی با بیان اینکه در مرحله برنامه ریزی برای اجرا هستند، گفت: هنوز بازیگران را مشخص نکرده‌ام اما تعدادشان زیاد خواهد بود. دکور نمایش سنگین نخواهد بود بیشتر با کمک اکسسوار کار خواهیم کرد.

وی درباره سالن انتخابی‌شان گفت: ترجیحمان سالن دولتی است چرا که دوست ندارم تماشاگر تصور کند برای فروش بیشتر به سالن‌های خصوصی می‌رویم، هر چند از سالن‌های خصوصی مانند «شهرزاد» پیشنهاد داشتیم. تصمیم دارم با آقای اسدی مدیریت تئاتر شهر تعاملی برای گرفتن نوبت اجرا داشته باشم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45953

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر