تغییر در یکی از بزرگترین مسابقات حفظ قرآن کشور/ رقابت مربیان و قرآن‌آموزان در کنار هم

مسابقات قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان با دارا بودن ۱۹۰۰ حافظ کل به عنوان یکی از بزرگترین مسابقات حفظ قرآن کشور امسال با تغییراتی روبرو است و طی آن مربیان، حفاظ و قرآن‌آموزان با هم به رقابت می‌پردازند.

تغییر در یکی از بزرگترین مسابقات حفظ قرآن کشور/ رقابت مربیان و قرآن‌آموزان در کنار هم

گیلان خبر: ثبت‌نام هفدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از روز ۱۹ آبان‌ماه آغاز و مرحله شعب این رقابت‌ها روز ۸ آذر‌ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مؤسسه‌ای با ۱۹۰۰ حافظ کل قرآن

مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) یکی از بزرگترین مؤسسات کشور است که با گسترش شعب و مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن تاکنون موفق به تربیت بیش از هزار و ۹۰۰ حافظ کل و ده‌ها هزار حافظ اجزای مختلف قرآن شده و شاید این رقابت‌ها را بتوان به عنوان یکی از بزرگترین رقابت‌های حافظان قرآن در سطح کشور معرفی کرد.

هدف از برگزاری این مسابقات تشویق و ایجاد انگیزه بین قرآن‌آموزان، معلمان و حافظان کل قرآن کریم، شناسایی قرآن‌آموزان برتر و بالا بردن سطح کمی و کیفی برنامه‌های آموزشی است تا هم کسانی که حفظ خود را به پایان نرسانده‌اند نسبت به تکمیل و تثبیت محفوظات اقدام کنند و هم حافظان کل مؤسسه با تمرین و تلاش محفوظات خود را نگه‌ دارند.

رقابت مربیان، حفاظ و قرآن‌آموزان در کنار هم

بر خلاف سالهای قبل، تفکیک مسابقات بر اساس معلمان، قرآن آموزان و حافظان کل قرآن کریم برداشته شده است و تمامی شرکت‌کنندگان بدون توجه به سابقه قبلی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

علاقه‌مندان می‌توانند از روز ۱۹ آبان با مراجعه به سایت beytolahzan.ir و جهت ثبت‌نام اقدام کنند.

رشته‌های مسابقات

این مسابقات در رشته‌های حفظ ۱ و ۳ جزء قرآن کریم ویژه سنین زیر ۱۲ سال در دو بخش خواهران و برادران برگزار خواهد شد و رشته های حفظ ۵ جزء، ۱۰جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم در دو بخش برادران و خواهران ویژه همه مقاطع سنی برگزار می‌شود. البته در رشته حفظ ۵ جزء، حافظان کل قرآن کریم اجازه شرکت نخواهند داشت. همچنین رشته ترجمه و مفاهیم نیز به صورت کتبی و مشترک بین برادران و خواهران بدون هیچ گونه محدودیت سنی یا رشته‌ای برگزار می‌شود.

مرحله شعب مسابقات ۸ آذر‌ماه، مرحله شهرستانی ۶ دی‌ماه و مرحله نهایی در تاریخ دوم اسفند‌ماه به میزبانی شهر شیراز برگزار می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46136

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر