اواسط آذرماه صورت می گیرد

انتقال نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) به کربلا

نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) به همت هنرمندان و خیران کشورمان در استان بوشهر ساخته و تکمیل شده است و اواسط آذرماه به کربلا منتقل می‌شود.

انتقال نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) به کربلا

گیلان خبر: نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) در استان بوشهر به همت هنرمندان و خیران کشورمان ساخته شد.

کار ساخت این دو نیم‌ضریح دو سال و نیم به طول انجامید که در این مدت جدای خاتم کاری، قلم‌زنی و سایر تزئینات هنری، ۱۱ استادکار حرفه‌ای طلاکاری و نقره‌کاری آن را بر عهده داشتند.

دو نیم‌ضریح خیمه گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) هفته گذشته در استان بوشهر رونمایی شد و هم‌اکنون روند انتقال آن به عراق در حال انجام است.

 

 

به گفته مسؤولان ستاد بازسازی عتبات، با توجه به حساسیت‌های موجود در انتقال این دو نیم‌ضریح، قطعات آن از هم جداسازی شده و پس از آن تا اواسط آذرماه به کربلا منتقل می‌شود و در آنجا مجدد این قطعات مونتاژ خواهد شد.

روند مونتاژ و نصب این دو نیم‌ضریح نیز حدود یک ماه به طول می‌انجامد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا زمستان سال جاری این دو نیم‌ضریح در خیمه‌گاه نصب می‌شود.

در ساخت نیم‌ضریح خیمه گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) هیچ نهاد دولتی مشارکتنداشته‌ و این نیم‌ضریح‌ها با کمک خیران ساخته شده است.

خیمه‌گاه حسینی در جنوب غربی حرم امام حسین (ع) قرار دارد که در وسط آن ساختمانی شبیه خیمه‌ای بزرگ ساخته‌اند که مساحت آن ۴۰۰ متر مربع است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46425

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر