نام نویسنده سریال حضرت موسی(ع) تغییر کرد؟!

حجت الاسلام بصیر سلحشور، فرزند نویسنده سریال حضرت موسی (ع) می‌گوید: «درباره اینکه اسم آقای سلحشور را به عنوان نویسنده نیاورده‌اند باید بگویم که ظاهرا در جلسه اسم ایشان مطرح شده، اما کسی که این خبر را تنظیم کرده، به‌طور سهوی اسمی از ایشان نیاورده است.»

نام نویسنده سریال حضرت موسی(ع) تغییر کرد؟!

گیلان خبر: روز گذشته مرحله پیش‌تولید سریال الف، وی‍ژه حضرت موسی (ع) در نشست رئیس سازمان صدا و سیما با معاون سیما، رئیس مرکز سیما فیلم و تهیه‌کننده و کارگردان این سریال آغاز شد. در این جلسه همچنین گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در مرحله صفر پروژه و برآورد تولید سریال حضرت موسی (ع) به رئیس سازمان صداو سیما ارائه شد.


نکته عجیبی که در انتشار خبر این نشست به چشم خورد این بود که نه تنها از مرحوم فرج‌الله سلحشور به عنوان نویسنده این سریال یادی نشد بلکه به نهایی شدن نگارش ۴۴ قسمت سریال حضرت موسی (ع) از ۵۲ قسمت آن توسط حجت‌الاسلام سعید بهمن‌پور با ساختاری جذاب و قوی اشاره شده است. این در حالی است که جمال شورجه، کارگردان این سریال در تیرماه امسال گفته: «نویسنده سریال حضرت موسی (ع) مرحوم سلحشور بودند و بازنویسی را حجت الاسلام محمد سعید بهمن پور انجام می‌دهند. طرح و برنامه تلویزیون روی فیلمنامه مرحوم سلحشور نظراتی داشتند که در بازنویسی اعمال شد، اما مبنای فیلمنامه براساس طرح مرحوم سلحشور است. همچنین ایشان ۷۲ قسمت فیلمنامه را نوشته بودند و آقای بهمن پور که بازنویسی کار را انجام داده‌اند، در مراحل پایانی کار هستند که احتمالاً حدود ۵۵ قسمت می‌شود.»

حجت الاسلام بصیر سلحشور، فرزند نویسنده سریال حضرت موسی (ع) درباره این مسئله به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «مشخص نیست که حتی صدا و سیما قصد ساخت این سریال را داشته باشد یا نه؟ زیرا که بار‌ها از این نشست‌ها گذاشته و وعده ساخت سریال را داده است. اما درباره اینکه اسم آقای سلحشور را به عنوان نویسنده نیاورده‌اند باید بگویم که ظاهرا در جلسه اسم ایشان مطرح شده، اما کسی که این خبر را تنظیم کرده، به‌طور سهوی اسمی از ایشان نیاورده است.»

هرچند که با نیاوردن اسم مرحوم فرج‌الله سلحشوری از ارزش زحمات ایشان برای نویسندگی سریال حضرت موسی (ع) کم نمی‌شود، اما به‌نظر می‌رسد که باید سازمان صدا و سیما این مورد را در خبر خود اصلاح کند یا تهیه‌کننده این سریال، توضیحات تکمیلی درباره اینکه آقای بهمن‌پور کار ویرایش فیلمنامه را انجام داده‌اند را ارائه کند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47056

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر