/بسته خبری تئاتر/۲ دی ۹۷

تحلیل آثار ارسالی به مسابقه نمایشنامه‌نویسی فجر/ تخفیف یک نمایش برای دانشجویان

برای اولین بار در تاریخ جشنواره تئاتر فجر، داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی در این دوره از جشنواره آثار ارسالی را تحلیل خواهند کرد.

تحلیل آثار ارسالی به مسابقه نمایشنامه‌نویسی فجر/ تخفیف یک نمایش برای دانشجویان

گیلان خبر: برای اولین بار در تاریخ جشنواره تئاتر فجر، داوران بخش مسابقه  نمایشنامه نویسی در این دوره از جشنواره آثار ارسالی را تحلیل خواهند کرد.

محمد چرم شیر، شهرام زرگر و ریما رامین‌فر که داوری آثار ارسالی این بخش را به عهده دارند، طی جلسه‌ای با عنوان «بررسی اجمالی آثار ارسالی به بخش مسابقه نمایش نامه نویسی» نظرات و دیدگاه‌های خود را برای مخاطبین بیان خواهند کرد.
این نشست اولین جلسه از مجموعه نشست‌های تخصصی بخش نمایش نامه نویسی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است که در روز سه شنبه ۴ دی ماه ۹۷ رویدادهای این بخش را افتتاح خواهد کرد. این جلسات براساس جدول ارائه شده از سوی دبیرخانه جشنواره در تالار مشاهیر تئاتر شهر برپا می‌شود.

*اختتامیه نمایش «دهکده هاپوخان» برگزار شد

مراسم اختتامیه نمایش عروسکی «دهکده هاپوخان» به کارگردانی حسین عالم بخش و نوشته مرحوم ناصر فروغ در فرهنگسرای گلستان برگزار شد. این نمایش با حضور محمد حبیبی سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح، محسن سلیمانی فارسانی، مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و برخی از چهره‌های فرهنگی و هنری کشور از جمله محمد برقعی عروسک گردان جناب خان، مهدی نیک روش تهیه کننده «آفتابگردان»، سیروس اسنقی بازیگر و ... در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

در ابتدای مراسم محمد حبیبی سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح، سخنرانی کرد و گفت: نمایش «دهکده هاپوخان» اثری بسیار زیبا و جذابی برای کودکان جامعه بوده که به نظر من اولین تئاتری است که بنیاد فرهنگی روایت فتح در حوزه کودکان تولید کرده است.

وی افزود: از چندین ماه گذشته دغدغه تولید نمایشی با ویژگی‌های اتحاد و نشان دادن فرهنگ غربزدگی و نفوذ دشمن در خاک کشور را داشتیم تا کاری برای کودکان جامعه تولید کنیم که با اثر حسین عالم بخش روبرو شدیم که نمایشی تأثیرگذار و جذاب برای کودکان بود.

سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح، محتوا و پیام نماش را برای قشر کودک بسیار تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: شخصیت های عروسکی و قصه خوب «دهکده هاپوخان» از ویژگی های این نمایش بوده که با دکوری سنگین و با کارگردانی هوشمندانه حسین عالم بخش توانست پیام خود را باظرافت منتقل کند.

*رضا عبدالعلیزاده با «پر پر، سی‌مرغ پر» به تالار هنر می‌رود

تازه ترین نمایش رضا عبدالعلیزاده با عنوان «پر پر، سی مرغ پر» از دوشنبه ۳ دی ماه جاری در تالار هنر روی صحنه می‌رود. این نمایش که نوشته بهرام جلالی‌پور است و رضا عبدالعلیزاده آن را برای گروه سنی کودک و نوجوان کارگردانی کرده هر روز غیر از شنبه ها در ساعت  ۱۹/۲۰میزبان خانواده‌ها خواهد بود.

در این نمایش که کاری از گروه هنری ره آورد محسوب می شود ، بیتا بشیری ، پویا پیروز رام، سعید تاجیک، لیلی حسینی ، راشین رضایی، علی شجاعی، نرگس صفامنش، محسن قمصری، شادی کارآئین، مهدیه محرابیان، فریبا سرتاض، محمدعلی مهران پور، حسین نصری و الهام یگانی ایفای نقش می‌کنند.

*نمایش «خرده نان» روزهای ۶ و۷ دی ماه اجرایی شد

نمایش «خرده نان» به کارگردانی کورش سلیمانی روزهای پنجشنبه ۶ و جمعه ۷ دی  طی دو نوبت ساعت های ۱۷ و ۱۹ میزبان علاقه مندان تئاتر است. نمایش «خرده نان» به نویسندگی لویی کالافرت، کارگردان کورش سلیمانی و بازی رضا بهبودی و آناهیتا اقبال نژاد نیز ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان اجرای خود را در تالار سایه به صحنه می‌رود.

*تسهیلات ویژه «خنکای ختم خاطره» برای دانشجویان

نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه هفته جاری ۲ تا ۴ دی برای دانشجویان تخفیف دارد. با توجه به اینکه اجراهای این نمایش از هفته گذشته بدون هیچ گونه تخفیفی آغاز شده است و بنا به درخواست مکرر دانشجویان، گروه اجرایی در نظر دارد تا در سه روز یاد شده تعداد محدودی بلیت با ۳۰درصد تخفیف این نمایش را به دانشجویان اختصاص دهد. دانشجویان علاقمند به استفاده از این تسهیلات می‌توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی به گیشه تماشاخانه ایرانشهر مراجعه کنند.

فاطمه معتمدآریا، حمیدرضا آذرنگ، علی سلیمانی، مرتضی آقاحسینی، مجید رحمتی، امین میری، بهنام شرفی، پریا وزیری، سارا شاهرودیان، امید سلیمی، هیراد آذرنگ و ماهرخ لک بازیگران این اثر هستند.

«خنکای ختم خاطره» تا ۲۱ دی ساعت ۲۰ در سالن سمندریان مجموعه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47215

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر