حجت‌الاسلام نوری‌زاده:

انقلاب اسلامی به افسانه جدایی دین از سیاست خاتمه بخشید

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: انقلاب ما پدیده دوران است. پدید‌ه‌ای که قرن‌ها و اعصار متمادی همه انبیا و اولیا انتظار آن را داشتند. بنابراین انقلاب اسلامی برگ زرینی در تاریخ بشریت است.

انقلاب اسلامی به افسانه جدایی دین از سیاست خاتمه بخشید

گیلان خبر: نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین نوری‌زاده رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و نمایندگان نهاد‌ها و سازمان‌های استان تهران، سه‌شنبه دوم بهمن ماه در مجتمع فرهنگی و آموزشی محراب مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد.

انقلاب اسلامی پدیده دوران است

در این مراسم حجت‌الاسلام نوری‌زاده رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به فرازی از دعای روز سه‌شنبه گفت: در دعای این روز آمده که؛ خدایا ما را در زمره سپاهیانت قرار بده که سپاهیان تو همیشه پیروز هستند. امیدواریم با فعالیت‌ در حوزه فرهنگی و حوزه‌هایی که تعهدش بر دوش ما است، در  زمره جنود الهی قرار بگیریم.

وی افزود: همچنین در این دعا آمده که؛ خدایا ما را در حزب خود قرار بده. لذا واژه حزب‌اللهی که اکنون استفاده می‌شود در مکان‌ها و مقاطع مختلف بعد از انقلاب کاربرد پیدا کرد. ما هم از خدا می‌خواهیم که ما را در خزب خود قرار دهد زیرا که رستگاری در این حزب است. با هیمن خطی و مشی‌ای که در دفاع از کیان انقلاب و نظام و ارزش‌های آن، ولی زمانه رهبر انقلاب داریم از خدا می‌خواهیم ما را از حزب خود بداند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: انقلاب ما پدیده دوران است. پدید‌ه‌ای که قرن‌ها و اعصار متمادی همه انبیا و اولیا انتظار آن را داشتند بنابراین انقلاب اسلامی برگ زرینی در تاریخ بشریت است.

وی ادامه داد: برای تشکیل حکومت دینی دو مؤلفه لازم است، اول؛ بودن امام و دوم؛ همراهی کردن امت در کنار امام. این دو مؤلفه هیچگاه در طول تاریخ در کنار هم قرار نگرفته‌اند. از سال ۱۱ تا ۲۶۱ هجری، دوران پیغمبر (ص) و امامان معصوم (ع)، در این دویست و پنجاه سال هم امام حضور دارد و هم امت. ولی امت در کنار امام نقش خود را به خوبی ایفا نکرد. لذا حکومت اسلامی با همه ابعاد و ظرفیت‌های خود تشکیل نشد. به همین دلیل انقلاب اسلامی منتهای آمال انبیا و اولیا بود.

 

 

حجت‌الاسلام نوری‌زاده گفت: در زمان غیبت، در برهه‌هایی امت حضور داشتند، اما در کنار ولی فقیه جامع‌الشرایطی که خود امام معصوم (عج) او به عنوان جانشین معرفی کرده بود، قرار نگرفته و او را همراهی نکردند.

وی افزود: در سال ۱۳۵۷ دو مؤلفه‌ امام و امت در کنار یکدیگر قرار گرفتند. امت مستحکم و با عقیده در کنار ولی فقیه جامع‌الشرایط و با بصیرتی چون امام خمینی (ره) قرار گرفت. لذا ما باید قدر این انقلاب را بدانیم.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ابراز داشت: انقلاب اسلامی به افسانه جدایی دین از سیاست خاتمه بخشید. بعد از رنسانس و انقلاب صنعتی، چنین القا می‌شد که دین جنبه‌های فردی دارد و بایستی در حد فرد و خانواده باشد، اما حکومت و حاکمیت ابزار دیگری تحت عنوان «مادیات» می‌خواهد. بنابراین جدایی دین از سیاست را القاء کردند، از همین رو حاکمیت آن‌ها حاکمیت زور، زر و تزویر است.

وی با بیان اینکه اگر انقلاب اسلامی ادامه پیدا کند، بساط همه حکومت‌های ظالمانه و جائرانه را بر می‌چیند، گفت: از زمان شکل‌گیری انقلاب اسلامی، دشمنی‌های بسیاری علیه این تجربه موفق شروع شد. اکنون با همه دشمنی‌ها و لفظ‌هایی که عمر انقلاب را کوتاه می‌شمردند، به چهل سالگی انقلاب رسیده‌ایم. چهل سالگی این انقلاب بسیار مهم است. چهل سالگی یعنی بلوغ انقلاب و ادامه تفکری که امام و شهدا برآن پافشاری داشتند، یعنی؛ متصل شدن این قیام به قیام حضرت ولی‌عصر (عج). 

در سطح شهر باید علوم باشد که دهه فجر در راه است

در ادامه حجت‌الاسلام محمودی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه، طبق گفته امام راحل (ره) مساجد سنگر است، گفت: ما هم به این موضوع اعتقاد داریم که انقلاب از مساجد هدایت، دفاع مقدس از مساجد شروع شد و اگر قرار باشد انقلاب راحفظ و بیمه کنیم، لذا باید از ظرفیت‌های مساجد در این ایام استفاده شود.  

وی افزود: شهر تهران به دلیل اینکه ۲۲ منطقه دارد و تعداد مساجد در این مناطق زیاد است، نباید در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، یک مراسم محوری داشته باشد. هر منطقه در تهران به اندازه چند استان ظرفیت دارد بنا بر این باید کل تهران فعالیت بیشتری داشته باشد. 

محمودی گفت: باید از اول بهمن مراسمات استقبال برگزار و در سطح شهر معلوم باشد که دهه فجر در راه است.

بر اساس این گزارش، نمایندگان ادارات تهران در این مراسم برنامه‌های سازمان متبوع خود را تشریح و خلاصه‌ای از عملکرد آن در طول چهل سال از پیروزی انقلاب توضیح دادند. نمایندگان جهاد دانشگاهی، بسیج استان تهران، مرکز رسیدگی به امور مساجد، حوزه علمیه خواهران، سپاه تهران، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری تهران، آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری، بنیاد شهید، کمیته امداد، دانشگاه آزاد، اتاق اصناف و... حضور داشتند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47683

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر