روایت های خواندنی از کودکانه های انقلاب منتشر می‌شود

مدیرعامل به‌نشر گفت: مجموعه ۱۲ جلدی «شاه فراری شده» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قالب «کتاب های پروانه» برای کودکان منتشر می شود.

روایت های خواندنی از کودکانه های انقلاب منتشر می‌شود

گیلان خبر: حسین سعیدی با اعلام این خبر گفت: داستان های مجموعه ۱۲ جلدی «شاه فراری شده» روایتی از وقایع انقلاب اسلامی است که با زبانی کودکانه منتشر می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مجموعه «شاه فراری شده» به قلم مجید ملامحمدی و با تصویگری مهسا هدایتی روایتی از خاطرات کودکی نویسنده از دوران ظلم و ستم شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی است که از زبان یک کودک و برای کودکان بازگو شده است.

 

سعیدی یادآور شد: هر یک از کتاب های این مجموعه ۱۲ جلدی در ۱۶ صفحه، با قطع رحلی کوتاه و با تیراژ دو هزار نسخه به صورت مصور منتشر می شود.
به گفته مدیرعامل به‌نشر، این مجموعه اثری است انقلابی که روایت و خاطرات آن دوران از زبان پسر ۹ ساله ای به زبان کودکانه و شیرین روایت می شود و یادآور اتفاقاتی است که در آن دوران در شهر اشتهارد زادگاه نویسنده روی داده و مبتنی بر واقعیت است.
سعیدی با اشاره به عناوین این مجموعه ۱۲ جلدی تصریح کرد: «آن روز قلۀ دماوند گریه کرد»، «اسم اینجا سیاه‌چال است»، «من به دیدن شاه نمی‌روم»، «ننه جان در زندان شاه»، «شاهنشاه و ملاقۀ ننه جان»، «ننه جان به آسمان رفته»، «آب خنک شاهنشاه»، «بوی گلابی‌های آقا جان»، «شاهی که شاخ داشت»، «بابا را به دریاچۀ نمک انداخته اند»، «درخت سیبی که با امام دوست بود» و« هواپیمایی که فرشته‌ها همراهش بودند» عناوین این مجموعه را تشکیل می دهند که به زودی توسط به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) برای کودکان منتشر می شود.
وی در پایان با اشاره به انتشار ۳۵ اثر انقلابی توسط به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) خاطرنشان کرد: این آثار در رده های سنی مختلف برای کودکان، نوجوانان، جوانان و عمومی توسط نویسندگان برجسته نگارش و منتشر شده است

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47755

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر