مجموعه سبک زندگی معصومین (ع) به «خاطر نازک گل» رسید

کتاب «خاطر نازک گل» درباره شخصیت و سبک زندگی حضرت زهرا (س) توسط نشر معارف منتشر شد

مجموعه سبک زندگی معصومین (ع) به «خاطر نازک گل» رسید

به گزارش گیلان خبر : کتاب «خاطر نازگ گل؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت حضرت زهرا (س)» نوشته حجت‏الاسلام والمسلمین حسین سیدی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

خاطر نازک گل» جلد سوم از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده ‌معصوم (ع)» یا «سبک زندگی معصومین (ع)» است که در دهه 80، برنده جایزه کتاب سال حوزه علمیه قم شد. در این مجموعه سعی می‌شود مسایل مختلف زندگی از دیدگاه اهل بیت (ع) بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ به این سئوال است که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست‌ویکم چگونه اهل بیت (ع) می‌توانند الگو باشند و چگونه آن‌ها می‌توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند.

این سیره کاربردی که بیش از 50 موضوع مثل سیمای ظاهری، سیمای باطنی، سبک زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی و سیاسی، دفاع از ولایت، خطبه‌های انقلابی حضرت (س)، ماجرای فدک، ارتباط با خدا، دیگران و طبیعت، حقوق مخالفان و حیوانات و... را شامل می‌شود، برای عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان نوشته شده است.

نویسنده برای نگارش این کتاب، 500 منبع مطالعه و دیده که از 229 عدد از این منابع بهره گرفته شده است.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است:
«سلام بر تو‌ای دختر حضرت عشق!
ای همسر حضرت عشق!
ای مادر حضرت عشق!
ای حضرت عشق!
ای «ریحانه»!
ای «عارفه»!
ای «والهه»!
ای «شهیده»!
سلامی آغشته با بُغضی بنفش.»

چاپ اول کتاب «خاطر نازک گل» در 276صفحه، قطع پالتویی، تیراژ 3000 نسخه و قیمت 8000 تومان از سوی دفتر نشر معارف به جامعه فرهنگی و مذهبی کشور عرضه شده است.

مجموعه سبک زندگی معصومین (ع) با استفاده از منابع روایی و تاریخی معتبر نوشته شده است که جلد اول آن درباره پبامبر گرامی اسلام (ص) به چاپ سی و یکم و جلد دوم آن با نام «امیر گل‌ها» درباره زندگی و شخصیت امام علی (ع) به چاپ هشتم و اخیراً جلد پنجم آن درباره امام حسین (ع) به جامعه عرضه شده است و به زودی، جلد چهارم آن با نام «غنچه دلتنگ» درباره زندگی و شخصیت امام حسن مجتبی (ع) و جلد ششم آن با نام «نیلوفر نیایش» درباره زندگی و شخصیت امام سجاد (ع) برای نخستین بار از سوی دفتر نشر معارف منتشر می‌‏شود.

دفتر نشر معارف پیش از این، از این نویسنده خوش قلم و مترجم توانا، کتاب «دو قطره اقیانوس؛ ترجمه دو خطبه بی‌نقطه و بی‌الف حضرت علی (ع)» و پنج کتاب داستانی «باران و کویر»، «ششمین باغبان اندیشه»، «هفتمین فصل شکفتن»، «نغمه‏ای در روزگار گرگ‌ها» و «سوار سبزپوش آرزو‌ها» (نوشته کمال السید، نویسنده توانای عرب) را درباره زندگی و زمانه ائمه معصومین (ع) منتشر کرده است که همگی به چاپ دوم رسیده‌اند.
 

کد مطلب: 5460

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر