شبکه تماشا در نمایش ادغام می شود

معاون سیما از ادغام دو شبکه تماشا و نمایش در جهت برنامه ریزی افزایش کیفیت در شبکه های سیما خبر داد.

شبکه تماشا در نمایش ادغام می شود

گیلان خبر : علی اصغر پورمحمدی در جمع مدیران شبکه سه سیما اظهار کرد: با ادغام شبکه تماشا در شبکه نمایش، فرصت حضور شبکه نسیم در گیرنده های دیجیتال که مورد درخواست مردم سراسر کشور است فراهم خواهد شد.

براساس گزارش روابط عمومی صدا و سیما، وی با اشاره به اینکه شبکه های نسیم و افق در حال حاضر تنها در تهران قابل دریافت است گفت:
 با توجه به درخواست بینندگان سیما در دیگر نقاط کشور، در آینده شبکه های جام جم که مخاطب برون مرزی دارند از گیرنده های دیجیتال حذف و شبکه افق جایگزین می شود.

پور محمدی، در ادامه با تأکید بر ضرورت اهتمام ویژه به صرفه جویی از مدیران شبکه های سیما خواست داوطلبانه برنامه های پرهزینه، کم اثر و کم بیننده را از جدول برنامه ها حذف و برای کوچک سازی شبکه نیز کارشناسی کنند و آثار و نتایج آن را پیش بینی و بررسی کنند.

معاون سیما، بررسی مشکلات مالی شبکه ها و اقدام برای کاهش رفع آن را ضروری دانست و همکاران را به هم اندیشی در این خصوص دعوت کرد.

معاون سیما، همچنین بر ضرورت تولید برنامه های کیفی و باز پخش آثار مفید و موثر تلویزیونی تأکید کرد.

پور محمدی، تلاش موثر همکاران سیما را برای افزایش جذابیت های برنامه سازی و حفظ بینندگان و جذب مخاطبان جدید خواستار شد و گفت: شبکه های تلویزیونی باید با تولید آثار کیفی و تأثیرگذار به روزهای پر بیننده خود باز گردند.

در ادامه این نشست مدیر شبکه سه سیما نیز در سخنانی با قدردانی از توجه معاون سیما، گفت: مدیران این شبکه به کیفی کردن برنامه ها و ارزان سازی با تأکید بر حفظ کیفیت، استفاده کیفی از آرشیو، تکرار برنامه های مفید و موثر توجه دارند.

همچنین برخی از مدیران شبکه های سیما دیدگاهها و انتظارات خود را بیان کردند.

باز تعریف شبکه ها، خرید برنامه های تأمینی، بازگشت طنز به شبکه سه، تغییر زمان پخش برنامه ها بر مبنای اثر گذاری آن و توجه به رقابت سالم بین شبکه ها بویژه در جذب مشارکتها و مأموریت کاری از جمله دیدگاهها و انتظارات مطرح شده بود.

کد مطلب: 5461

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر