از تمبر ویژه شهدای تئاتر رونمایی می‌شود

همزمان با برگزاری کنگره ۴۵۰ شهید تئاتر کشور"ملکوتیان صحنه" از تمبرویژه شهدای تئاتر با حضور مسئولین، مدیران و هنرمندان رونمایی می شود.

از تمبر ویژه شهدای تئاتر رونمایی می‌شود

به گزارش گیلان خبر :جوادجمیری دبیر ستاد کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند، گفت: کنگره شهدای تئاتربه منظور تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی الگوی هنرمند شهید تئا‌تر به جامعه هنری بویژه جامعه تئا‌تر کشور طراحی شده است.

وی با بیان اینکه کنگره شهدای هنرمند به منظور معرفی الگوهای هنرمندان متخصص در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود، افزود: اولین کنگره ما کنگره شهدای هنرمند عکاس بود که در استان یزد برگزار شد و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت. دومین کنگره، کنگره 450 شهید تئا‌تر با نام «ملکوتیان صحنه» است که 12 آذرماه در استان اردبیل برگزار می‌شود. البته به جز این دو کنگره، کنگره‌های دیگری همچون خوشنویسی، فیلم، هنرهای تجسمی، موسیقی، ادبیات داستانی و شعر را هم در استان‌های دیگر برگزار خواهیم کرد.
جمیری با بیان اینکه هر کدام از این 8 کنگره به میزبانی یک استان برگزار می‌شود، گفت: فعلا برگزاری کنگره خوشنویسی در قزوین و کنگره فیلم در تهران قطعی شده و برای برگزاری کنگره‌های دیگر هم در حال رایزنی هستیم.

وی در ادامه بیان کرد: برای برانگیختن جامعه هنری کشور به ویژه جامعه تئا‌تر، در این کنگره برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است. این برنامه‌ها با حضور 40 هنرمند تئا‌تر کشور و حدود 40 نفر از خانواده شهدای تئا‌تر در استان اردبیل برگزار خواهد شد ضمن اینکه بطور متوسط از هر استان یک خانواده شهید تئا‌تر در این کنگره حضور خواهد داشت.
دبیر ستاد کنگره سراسری 2000 شهیدهنرمند، خاطرنشان کرد: صبح روز 12 آذرماه در سالن فدک اردبیل، کنگره «ملکوتیان صحنه» آغاز به کار خواهد کرد. مراسم افتتاحیه با حضور خانواده شهدا و هنرمندان تئا‌تر در گلزار شهدای اردبیل برگزار خواهد شد ضمن اینکه برنامه‌های جنبی شامل برگزاری کارگاههای تخصصی تئا‌تر انقلاب و دفاع مقدس با حضور هنرمندان تئا‌تر استان و اساتید مدعو برگزار می‌شود.

رونمایی از تمبر ویژه کنگره شهدای تئا‌تر و یک قطعه موسیقیایی از دیگر برنامه‌های این کنگره خواهد بود.

جمیری ادامه داد: دیدار از خانواده شهدا در اردبیل و همچنین دیدار خانواده شهدا تئا‌تر با امام جمعه و نماینده ولی فقیه اردبیل از جمله برنامه‌های دیگرما در این کنگره است.

کنگره 450 شهید هنرمند تئا‌تر کشور با عنوان «ملکوتیان صحنه» چهارشنبه 12 آذر ماه سال جاری به دبیری حسین مسافر آستانه در اردبیل برگزار می‌شود.

کد مطلب: 5463

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر