انتشار ناگفته‌های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) در «تسخیر لانه جاسوسی»

مسئول واحد تاریخ شفاهی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی از احتمال اتمام پروژه «تسخیر لانه جاسوسی» تا پایان سال خبر داد و گفت: در این طرح خاطرات و بسیاری از ناگفته‌های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) منتشر می‌شود.

انتشار ناگفته‌های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) در «تسخیر لانه جاسوسی»

به گزارش گیلان خبر به نقل از تسنیم؛ در گفتگویی با حجت الاسلام و المسلمین سعید فخرزاده، مسئول واحد تاریخ شفاهی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی، در تشریح فعالیت‌های این دفتر گفت: انتشار خاطرات و ناگفته‌های دانشجویان فعال در زمینه تسخیر لانه جاسوسی از جمله برنامه‌های این دفتر است که به قلم حسن بهشتی‌پور نوشته می‌شود. نویسنده در حال حاضر چهار سال است که زمان خود را صرف نگارش این اثر کرده تا نشان دهد که چرا تسخیر لانه جاسوسی از سوی امام(ره) به عنوان انقلاب دوم یاد کردند.

وی با باین اینکه این اثر اولین کتاب جامع در زمینه تاریخ شفاهی تسخیر لانه جاسوسی است، افزود: در این کتاب نویسنده به گفت‌وگو با فعالان این واقعه که تحت عنوان دانشجویان مسلمان خط امام(ره) پرداخته و سپس ضمن استفاده از خاطرات و واکنش‌های منفی در کشور درباره این واقعه مانند اعضای دولت موقت، به بازتاب این موضوع در رسانه‌‌های خارجی و داخلی پرداخته است. این اثر همچنین دربردارنده تصاویری ناب از واقعه تسخیر لانه جاسوسی است که بخشی از آن برای اولین‌بار منتشر می‌شود. قرار است اگر تعداد تصاویر بیش از اندازه کتاب بود، تعدادی از آنها در کتاب و بخشی از آنها نیز در سی‌دی عرضه به همراه کتاب عرضه شود.

مسئول واحد تاریخ شفاهی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی یادآور شد: نگارش این اثر از چهار سال پیش آغاز شد. نویسنده طی این مدت به منابع متعدد رجوع کرده و تلاش داشته است که اسناد و خاطرات دقیقاً منتشر شود. طبق گفته نویسنده قرار است این اثر تا پایان سال به اتمام برسد. در این صورت تلاش خواهیم کرد که این اثر را در نمایشگاه کتاب منتشر کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین فخرزاده با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی خط و نشان آینده ما را نشان خواهد داد، ادامه داد: این واقعه آنقدر بزرگ است که اگر به اسناد آن توجه کنیم و خاطرات شفاهی حاضران آن را بخوانیم به درک بزرگی این رویداد خواهیم رسید.

کد مطلب: 5720

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر