گیلان استان پیشگام در شعر و ادب کشور است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: گیلان استان پیشگام در شعر و ادب کشور است.

 گیلان استان پیشگام در شعر و ادب کشور است

به گزارش گیلان خبر  فیروز فاضلی عصر پنجشنبه 18 دی در حاشیه مراسم شب شعر وحدت (چهارمین شب شعر «ترانگیزان») که به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) در تالش برگزار شد، اظهار کرد: شب شعر «ترانگیزان» تاکنون سه محفل شعری را با موضوعاتی مانند طنز، عاشقانه و عاشورایی برگزار کرده و چهارمین شب شعر از این سلسله محفل‌هاست که برای نخستین بار در یک شهرستان برگزار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه چهارمین شب شعر «ترانگیزان» با همکاری این اداره کل و فرمانداری تالش برگزار شده است، گفت: جواد محقق، اسماعیل امینی، محمود اکرامی‌فر، مصطفی محدثی خراسانی، رسول پیره، محمدرضا خبوشان، سیداحمد نادمی و میلاد عرفان‌پور از شعرای شناخته شده کشور در شب شعر مذکور حضور داشتند.

به گفته وی، در شب شعر ترانگیزان، همچنین گروهی از شاعران محلی تالش و تعدادی از شعرای اهل سنت این منطقه سروده‌های خود را درباره میلاد رسول اکرم (ص) قرائت کردند.

فاضلی یادآور شد: شب شعر ترانگیزان سلسله شب شعری است که بنیاد ادبیات داستانی در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌کند و گیلان یکی از استان‌های پیشگام در شعر و ادب کشور محسوب می‌شود.

به گفته وی، بالغ بر 15 انجمن ادبی در داخل مجتمع‌های فرهنگی‌هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مستقر است که برگزاری شب شعر بر همین اساس در استان پی‌ریزی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان با اشاره به اینکه تالش منطقه‌ای مستعد در بحث شعر و فرهنگ و هنر است، عنوان داشت: بحث تمرکززدایی از مرکز استان یکی از برنامه‌های ما در فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

کد مطلب: 6737

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر