آیا ما از نسل حیوانی به نام " هومو " هستیم؟!

به كودكانمان ياد مي دهيم،انسان از نسل حيوان است!

آیا ما از نسل حیوانی به نام " هومو " هستیم؟!

گیلان خبر :  کتاب کودک و نوجوان از جمله بخش هایی است که بدلیل حساسیت آن احتیاج به نظارت دقیق در تاليف و نشر دارد. اینکه ما چه خوراک فکری به نسلی می دهیم که قرار است آینده این کشور را بسازند، از آن دست موضوعاتی است که توجه ویژه می طلبد.

نظارت بر کتاب هایی که ترجمه می شوند و به عنوان کتاب های علمی در اختیار فرزندان ایران قرار می گیرند، از همین قسم است.

کتاب هایی که بعضاً در آن از فرضیاتی استفاده شده است، که در خود غرب هم ثابت شده و متقن که نیستند هیچ، خلاف 100درصد اعتقادات و نظریات اسلامی نیز هستند.

در زیر یکی از همین نمونه ها را مشاهده می کنید. کتابی که برای رده سنی کودک و نوجوان تهیه شده است و قرار است که به آن ها اطلاعاتی را درباره دوران پیش از تاریخ بدهد. کتابی ترجمه ای که مشخص است، ناشر محترم و همچنین اداره ارشاد دقت کافی بر روی آنچه که منتشر می شود را نداشته اند.

همانطور که در عکس مشخص است، در یکی از صفحات این کتاب، نسل بشر را از نسل حیوانی به اسم " هومو" معرفی کرده است که 100000 سال پیش زندگی می کرده است. در حالی که در اسلام به صراحت نسل بشر امروزی به حضرت آدم و حوا (س) باز می گردد. آیت الله جوادی آملی می فرمایند، ممکن است که انسان هایی قبل از ما در زمین بوده باشند و حتی نظریه داروین در مورد آن ها صحیح باشد، اما این نظریات قطعاً در مورد بشر امروزی صحت ندارد و ما از نسل آدم ابوالبشر هستیم.

اين كتاب توسط نشر پيدايش منتشر شده است.

 

کد مطلب: 744

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر