تجدید چاپ کتاب «زمانه ما، رسالت ما» در کمتر از ۲ ماه

کتاب «زمانه ما، رسالت ما» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین جواد سلیمانی امیری، عضو هیأت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم به چاپ دوم رسید.

تجدید چاپ کتاب «زمانه ما، رسالت ما» در کمتر از ۲ ماه

به گزارش گیلان خبر نویسنده در مقدمه کتاب «زمانه ما، رسالت ما» به راز دشمنی با انقلاب اسلامی‌ می‌پردازد و در سه بخش به زمانه ما، دشمنان ما و وظایف ما می‌پردازد. نویسنده در بخش اول به عصر تنزیل و تأویل دو مقطع از انقلاب اسلامی‌ می‌پردازد و مبارزه با اخوان، ظهور بیماری زیغ (تمایل به باطل)، پیدایش بیماری اعوجاج، رویش شبهه‌ها، شیوع بیماری نفاق، لغزش خواص و فتنه خیزی را ویژگیهای عصر تأویل برمی‌شمرد. در فصل دوم، استراتژی دشمن در عصر تنزیل (تنبیه، تطمیع، تهدید، تبعید و جنگ) و تأویل (نفوذ و استحاله) بیان می‌شود. در فصل سوم به مهمترین وظایف ما در این دوران می‌پردازد و اخلاص نسبت به خدا، صداقت با مردم و اطاعت از ولایت، مهمترین وظایف ذکر می‌شود.

کتاب از نثری روان و همه فهم برخوردار است که نویسنده با نگاهی نو به حوادث تاریخ صدر اسلام، آنها را برای مخاطبان امروزی تبیین می‌کند و راهکاری برای حفظ انقلاب اسلامی‌ و مقابله با دشمنان ارائه می‌کند. به عبارتی دیگر، درس‌های تاریخ صدر اسلام با نگاه و قلمی‌ نو برای پاسداری انقلاب اسلامی‌ موشکافی می‌کند. صفحه آرایی جالب و دو رنگ نیز این کتاب را خواندنی تر کرده است.
چاپ دوم کتاب «زمانه ما، رسالت ما» در 90 صفحه، قطع پالتویی، دو رنگ، تیراژ 5000 نسخه و قیمت 3500 تومان به جامعه فرهنگی و علمی‌عرضه شد. دفتر نشر معارف از این نویسنده و محقق تاکنون سه کتاب «امام حسین(ع) و جاهلیت نو»، «ریزش خواص در حکومت علوی» و «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» را منتشر کرده است.
درباره نویسنده
حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد سلیمانی امیری، محقق و پژوهشگر، استاد حوزه و دانشگاه، دکترای تاریخ و عضو هیأت علمی‌موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) است که برخی از آثار منتشر شده از وی تاکنون عبارتند از: «آزمون خواص؛ بررسی نقش خواص در بحرانهای حکومت امیرالمومنین علی(ع)»، «عدالت در گرداب؛ جریان شناسی تحلیلی حکومت علوی(ع)»، «از عدالت خانه تا مشروطه غربی» (در تحلیل نهضت مشروطیت)، «امام حسین (ع) و جاهلیت نو»، «حیات فردی و اجتماعی محمد بن ابی بکر، استاندار علی(ع) در مصر» و «تاریخ تحلیلی اسلام؛ از عصر جاهلی تا عصر عاشورا»، «فلسفه تاریخ».
***
برای تهیه کتا‌ب‌های دکتر جواد سلیمانی امیری می‌‏توان از طریق سایت پاتوق کتاب: ketabroom.ir یا دفتر مرکزی نشر معارف قم (02537740004) یا از طریق فروشگاه‌های پاتوق کتاب تهران (تلفن 88911212) و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی اقدام کرد.

کد مطلب: 7516

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر