آیت‌الله علوی گرگانی: طوفان تهران هشداری بود برای اینکه در ملک خداوند گناه نکنیم

حادثه روز گذشته هشداری برای همه افراد بود که صاحب اصلی این کشور خداوند است و نباید در ملک خداوند گناه کنیم و صبر خداوند تاکنون نشان رحمانیت اوست.

آیت‌الله علوی گرگانی: طوفان تهران هشداری بود برای اینکه در ملک خداوند گناه نکنیم

گیلان خبر: مرجع عالیقدر جهان تشیّع با اشاره به باد و طوفان شدید دیروز در تهران گفت: حادثه روز گذشته هشداری برای همه افراد بود که صاحب اصلی این کشور خداوند است و نباید در ملک خداوند گناه کنیم و صبر خداوند تاکنون نشان رحمانیت اوست.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از کارکنان بانک مهر اقتصاد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در ایام بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام راحل و همچنین نهضت 15 خرداد که نقطه عطف شروع انقلاب جمهوری اسلامی ایران است، قرار داریم و باید توجه بیشتری به اهداف این انقلاب اسلامی باشیم.
 
وی در ادامه با اشاره به باد و طوفان شدید دیروز اظهار کرد: باد و طوفان به مزارع خسارت زده و موجب وحشت مردم به ویژه در تهران شده بود که به همین دلیل روز گذشته روز مهمی محسوب می‌شود؛ از این لحاظ که هشداری برای همه افراد بود که صاحب اصلی این کشور خداوند است و نباید در ملک خداوند گناه کنیم و صبر خداوند تاکنون نشان از رحمانیت اوست.
 
علوی گرگانی خاطرنشان کرد: شخصی به خدمت امام صادق(ع) رسیده و می‌گوید «هرکاری می‌کنم که گناه نکنم نمی‌توانم و حضرت به ایشان می‌فرماید هرگاه از ملک خداوند خارج شدی هرچقدر که خواستی می‌توانی گناه انجام دهی». این موضوع نشان می‌دهد که جهان هستی ملک خداوند بوده و در ملک خداوند نباید گناه کرد چون او صاحب اصلی است.
 
این مرجع تقلید با تاکید بر مهم تلقی کردن هشدار دیروز بیان کرد: نباید محیط را آلوده کرد و منظور از این موضوع فقط محیط زیست نیست بلکه محیط روحی و روانی جامعه هم باید پاک باشد تا جامعه رو به کمال و قرب خداوند حرکت کند.
 
وی اظهار کرد: در قرآن آمده است «یاد کنید نعمت‌هایی را که خداوند به شما عطا می‌کند، امتی برای نابودی شما همت گماردند اما خداوند دست آنها را از شما قطع کرد». این آیه نشان بارزی از لطف و یاری خداوند در زمان جنگ تحمیلی هشت ساله بود که تمام کشورهای شرق و غرب به صورت مستقیم و غیر مستقیم مقابل ایران ایستاده بودند تا انقلاب اسلامی را نابود کنند ولی این ملت ایران بود که پیروز میدان شد.
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور مستقل در جهان است که رهبری هدایت آن را برعهده دارد و زیر سلطه هیچ کشور و یا قدرتی نیست و همین استقلال و آزادی بزرگترین نعمت خداوند بر ایران است.
 
وی گفت: از انتظارات مهم مردم و مراجع و رهبری از مسئولین برای پاسداشت این نعمت حرکت در چارچوب اسلام، پیامبر و ائمه معصومین(ع) است و یکی از راه‌های حرکت در فرامین پروردگار عالم و دین اسلام برپایی بانکداری اسلامی است.

کد مطلب: 785

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر