به بهانه سالروز میلاد کریمه اهل بیت (علیها سلام)؛

با او بهشت واجب می شود

مقام حضرت آنچنان بالا بود که برادرشان، امام هشتم درباره ی ایشان فرمودند: " من زار المعصومه بقم کم زارنی" کسی که حضرت معصومه سلام الله علیها را در قم زیارت کند، مانند آنست که مرا زیارت کرده است."

با او بهشت واجب می شود

گیلان خبر ـ معصومه مرادی: مقام حضرت آنچنان بالا بود که برادرشان، امام هشتم درباره ی ایشان فرمودند: " من زار المعصومه بقم کم زارنی" کسی که حضرت معصومه سلام الله علیها را در قم زیارت کند، مانند آنست که مرا زیارت کرده است."

دختری که زیارتش بهشت را واجب می کند

گیلان خبر ـ معصومه مرادی: حضرت معصومه سلام الله علیها در روز اول ذیقعده سال 173 ه.ق 25 سال بعد از تولد حضرت رضا علیه السلام در مدینه چشم به جهان گشود.

سرود شکفتن تولد فاطمه معصومه سلام الله علیها براى اهل‏بیت علیهم السلام اهمیتى خاص داشت ‏زیرا این خبر قبل از تولد بارها توسط امام صادق (علیه السلام) اعلام مى‏شد و به این ترتیب‏ ازهمان ایام شیعیان به شناخت مقام والاى وى فرا خوانده مى‏شدند.

آن حضرت به همراه امام رضا (علیه السلام) در دامان پاک یک مادر بزرگوار، حضرت نجمه خاتون سلام الله علیها که از مهاجران مغرب بود، رشد و پرورش یافته اند.

حضرت معصومه (سلام الله علیها) شاید رمز و رازهای مبارزه را از مادر مبارز خود فراگرفته اند، مادری که در سفرهای تحمیلی به پدر همیشه همراهش بود. و این همراهی نشان از بینش سیاسی و اجتماعی نجمه خاتون داشت.

حضرت در 10 سالگی پدر بزرگوارش را از دست داد و در سایه ولایت برادر زیست.

تربیت در زیر لوای دو امام و مادری پاکدامن سبب گردید تا حضرت معصومه سلام الله علیها دارای روح والا و فضایلی بی نظیر گردد.

حضرت معصومه سلام الله علیها مقام علمی بلندی داشتند. پاسخگویی آن حضرت به سوالات گروهی از شیعیان که به دلیل حضور نداشتن پدرشان رخ داد تحسین پدر را برانگیخت و وقتی پدر پاسخ دختر به سواالات را دید چه می توانست بگویدجز: " پدرش فدایش باد"- اعلام النساء، ص 692-

مقام حضرت آنچنان بالا بود که برادرشان، امام هشتم درباره ی ایشان فرمودند: " من زار المعصومه بقم کم زارنی" کسی که حضرت معصومه سلام الله علیها را در قم زیارت کند، مانند آنست که مرا زیارت کرده است."

لقب ها و تعریف ها و توصیفاتی که ائمه اطهار علیه السلام از ایشان نموده اند، حقیقت را روشن می سازد که ایشان نیز چون حضرت زینب سلام الله علیها عالمه غیر معلمه بودند.

روایات متعددی از سوی امامان معصوم علیهم السلام صادر گردیده که هم بر منزلت این بزرگوار دلالت می کند و هم پاداش زیارتش را بیان می دارد.

امام رضا علیه السلام فرمودند: " کسی که فاطمه را زیارت کند بهشت برای او خواهد بود."

امام صادق علیه السلام فرمودند: " ... برای ما حرمی ست وآن شهر قم ست و به زودی زنی از فرزندان من در آنجا دفن می شود که نامش فاطمه می باشد. هر کس او ار زیارت کند، بهشت برای او واجب است."

عقل ها مانده اند حیرانت

پدرت گفته جان به قربانت

کد مطلب: 9528

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر