امام جمعه صومعه‌سرا:

انتظار امام زمان از جوانان، ترک گناه است

انسان باید به دنبال باورها و اندیشه‌های دینی رود و به اینها عمق ببخشد و بتواند در این جهت به کمال مطلوب برسد.

انتظار امام زمان از جوانان، ترک گناه است

گیلان خبر: امام جمعه صومعه‌سرا با اشاره به اینکه باید در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان تمام‌ شئونات اسلامی حفظ شود، گفت: شیعیان و محبان اهل بیت باید در شادی‌ها و جشن‌های اهل بیت با کردار و رفتار درست خود، وظیفه شیعه بودن خویش را به درستی انجام دهند تا موجب عزتمندی بیشتر دین اسلام گردد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار گیلان خبر، ضمن تبریک میلاد با سعادت منجی عالم بشریت امام عصر(عج) اظهار کرد: امام زمان از مردم خصوصا از جوانان انتظار تفقه در دین دارد.

وی افزود: انسان باید به دنبال باورها و اندیشه‌های دینی رود و به اینها عمق ببخشد و بتواند در این جهت به کمال مطلوب برسد.

امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه هر مسلمان باید هفته‌ای یک روز را برای یادگرفتن مسائل دینی قرار دهد، گفت: امروزه با وجود عرصه‌های شبیخون تهدیدات فرهنگی بسیاری که وجود دارد، نیاز است که جوانان این خاک و آب هر روز برای باورهای دینی خود تلاش مضاعف کنند.

صدیقی با اشاره به اینکه انتظار دیگر امام زمان از مردم این است که همه اهل عمل و عبادت باشند، تصریح کرد: کسانی که در عرصه اداری، اجتماعی فعالیت می‌کنند باید خدمتگزار مردم و بنده شایسته و صالح خداوند تبارک و تعالی باشند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار دیگر امام زمان از جوانان، ترک گناه است که مردم اهل گناه نباشند و در خلوت‌ها باید از گناه پرهیز کرد و خداوند شاهد اعمال انسان‌هاست.

امام جمعه صومعه‌سرا تاکید کرد: اگر همه بخواهیم به وظایف دینی عمل کنیم و در دین تفقه نماییم، و اهل عمل باشیم و ترک گناه کنیم، موجبات ظهور امام زمان(عج) را فراهم خواهیم کرد.

صدیقی اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی همه در زمان غیبت این است که موجبات ظهور امام زمان را فراهم کنیم و انسانی که دنبال مصلح است باید صالح باشد.

وی با بیان اینکه اهل تقوا بودن و دعا کردن برای فرج امام زمان یکی از وظایف مردم است، افزود: در امم گذشته به واسطه دعا کردن خداوند موجبات فرج را برای آن امم فراهم کرده است و آن انبیا باید دیرتر ظهور می کردند اما مشکلات و دعای مردم باعث شد که خدا بر آنها رحم کند و موجبات ظهور را زودتر فراهم کند.

امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه یاران خاص امام زمان(عج) 313 نفر هستند،‌ گفت: در زمان ظهور امام زمان(عج) حکومت عدل در دنیا وجود دارد.

صدیقی با اشاره به اینکه باید در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان تمام‌ شئونات اسلامی حفظ شود، تصریح کرد‌: شیعیان و محبان اهل بیت باید در شادی‌ها و جشن‌های اهل بیت با کردار و رفتار درست خود، وظیفه شیعه بودن خویش را به درستی انجام دهند تا موجب عزتمندی بیشتر دین اسلام گردد.
 

 

کد مطلب: 998

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر