سقوط پهپادی در سومالی که شبیه یک پرنده است

پهپادهایی که بر فراز یک منطقه‌ی جنگی پرواز می‌کنند، چیز جدیدی نیستد و کاملا عادی شده‌اند. هر چه تعداد این دستگاه بیشتر شده، تلاش‌های دولت‌ها هم برای پنهان کردن آنها از ناظران روی زمین افزایش یافته است.

سقوط پهپادی در سومالی که شبیه یک پرنده است

گیلان خبر:پهپادهایی که بر فراز یک منطقه‌ی جنگی پرواز می‌کنند، چیز جدیدی نیستد و کاملا عادی شده‌اند. هر چه تعداد این دستگاه بیشتر شده، تلاش‌های دولت‌ها هم برای پنهان کردن آنها از ناظران روی زمین افزایش یافته است.

حالا اخیرا در «موگادیشو» در کشور سومالی پهپادی سقوط کرده که شباهت چندانی به پهپاد ندارد و بلکه بیشتر شبیه به یک پرنده‌ی بزرگ است. طبق گزارشات محلی، این ربات پرنده که در تاریخ اول می سقوط کرده، به سازمان ملی امنیت و اطلاعات سومالی تعلق دارد. دقیقا مشخص نیست که این دستگاه چگونه به زمین افتاده یا اینکه آیا قبلا هم از پهپادهای مشابهی در این کشور استفاده شده یا خیر.

ستاد فرماندهی عملیات ویژه‌ی ارتش آمریکا از پهپاد مشابهی استفاده کرده که می‌توان آن را از یک توپ پرتاب یا به طور دستی اعزام کرد. این ربات پرنده هم مثل پهپاد پیدا شده در سومالی بال دارد و می‌تواند بال بزند، هر چند که در واقع نیروی محرک آن را دو پیشران تامین می‌کنند. یک نگاه اجمالی به آن در حال پرواز، توجه زیادی جلب نمی‌کند. به همین دلیل به عنوان یک ربات نظارتی بسیار مناسب است.


منبع:دیجی کالا

کد مطلب: 17197

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر