آینده اپل: تیم کوک از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده می گوید

مدیرعامل اپل در مصاحبه ای اعلام کرد که این شرکت هم اکنون توجه ویژه ای را معطوف فناوری های نوظهور هوش مصنوعی و واقعیت افزوده کرده و قصد دارد سرمایه گذاری های کلانی را در این زمینه انجام دهد

آینده اپل: تیم کوک از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده می گوید

گیلان خبر:

وی در گفت و گو با روزنامه واشنگتن پست از جایگاه ویژه این دو فناوری در آینده کمپانی اپل سخن گفت و عنوان کرد که به زودی بخش قابل توجهی از درآمدهای این شرکت از این طریق به دست خواهد آمد.

 

چشم انداز اپل در  فناوری واقعیت افزوده:

 

کمپانی اپل از جمله شرکت هایی خواهد بود که منفعت زیادی را از طریق بازی جدید و البته پر طرفدار پوکمون گو کسب خواهد کرد. بر اساس یادداشت های یکی از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی Needham، اپل در طی 12 تا 24 ماه آینده حدود 3 میلیارد دلار درآمد مازاد از این طریق به دست خواهد آورد.

 

به عقیده تیم کوک، موفقیت بازی پوکمون گو، نشان دهنده قدرت بالای بازار اپلیکیشن هاست که شرکت اپل نقشی تعیین کننده را در ساخت و ایجاد این بازار ایفا کرده است. از طرفی دیگر، اهالی کوپرتینو قصد دارند تا سرمایه های کلانی را به خط تولید گوشی های آیفون خود تزریق کنند تا گوشی هایی را به دست کاربران برسانند که بتوانند به عنوان بهترین گزینه برای اجرای بازی های مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده، پاسخ گوی نیازهای خریداران باشند.

 

"در حال حاضر، بخش عمده ای از کاربران بازی پوکمون گو، دارندگان گوشی های آیفون هستند." پیش بینی می شود که علاقه کاربران به استفاده از گوشی های شرکت اپل برای اجرای چنین بازی هایی، بتواند سرمایه های این شرکت در بازار را تا 5.5 میلیارد دلار افزایش دهد.

 

حال پس از هدست های واقعیت مجازی همچون آکیولس ریفت فیس بوک و عینک واقعیت افزوده گوگل، اکنون وقت آن رسیده است تا شرکت های بزرگی همچون اپل محصولات خود را در این زمینه عرضه کنند. البته هنوز اپل، دستگاهی مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده ارایه نکرده اما شنیده شده که اخیراً در حال خرید چند شرکت فعال در این زمینه همانند Mataio و Faceshift است تا بتواند همانند رقبای دیرینه خود در دنیای فناوری، عضوی جدید را به خانواده محصولات مرتبط با این تکنولوژی معرفی کند.

 

تیم کوک و هوش مصنوعی: سیری باهوش تر می شود

 

اپل در زمینه هوش مصنوعی به آرامی قدم بر می دارد و به گونه ای تغییرات را در دستیار دیجیتالی خود موسوم به سیری اعمال می کند که بتواند در مرحله اول پاسخگوی نیازهای کاربران باشد که بخشی از این تغییرات در iOS 10 اعمال و برای کاربران عرضه خواهد شد.

 

 

هدف اصلی اقدامات و تلاش های ما در زمینه هوش مصنوعی، تمرکز بر روی مواردیست که بتوانند راهگشای کاربران باشد و به آن ها کمک کند. ما در ماه ژوئن اعلام کردیم که سیری را به روی توسعه دهندگانی از سراسر جهان باز کردیم و اکنون تمامی این افراد می توانند از سیری استفاده کنند.

 

 

حال سیری اپل با انبوهی از اپلیکیشن های شخص ثالث همراه شده و هم اکنون این دستیار دیجیتالی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند به خوبی به نیازهای کاربران پاسخ دهد. به گفته مدیرعامل اپل، سیری روز به روز باهوش تر می شود و از قدرت پیش بینی بالاتری در حدس آن چه که در ذهن کاربران می گذرد، برخوردار خواهد بود.

 

مسائل مربوط به حریم خصوصی در برخی پروژه های اپل

به عقیده بسیاری از کارشناسان، روزانه و بر اساس فعالیت های کاربران، بخش قابل توجهی از اطلاعات شخصی آن ها ثبت و ضبط می شود و حال این سوال پیش می آید که تا چه اندازه این اطلاعات که از طریق فناوری هوش مصنوعی و یا نرم افزارهای مبتنی بر واقعیت افزوده گردآوری می شوند، به صورت امن و محرمانه نگهداری می شوند؟

 

تیم کوک در این خصوص پاسخ می دهد:

 

ما به جای آن که تمامی این اطلاعات را بر روی فضای ابری ذخیره کنیم، این امکان را فراهم کردیم تا بخش قابل توجهی از این اطلاعات بر روی گوشی های کاربران ذخیره شود و هر فرد کنترل اطلاعات شخصی خود را در دست داشته باشد.


منبع:شهرخبر

کد مطلب: 18218

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر