مراقب گوشی های آکبند ویروسی باشید + لیست

شرکت چک پوینت به تازگی اعلام کرده است که احتمالا برخی از گوشی های اندرویدی قبل از رسیدن به دست تان کاربران با نرم افزارهای مخرب آلوده شده اند.

مراقب گوشی های آکبند ویروسی باشید + لیست

گیلان خبر: این شرکت که در کالیفرنیای آمریکا مستقر است ادعا کرده که برخی از این نرم افزارها به صورت ناخواسته بر روی گوشی کاربران نصب می شوند. چک پوینت توانسته تاکنون نام ۳۸ مدل از گوشی های مبتنی بر اندروید را که احتمالا قبل از رسیدن به دست تان کاربر تحت تاثیر این گونه نرم افزارها قرار گرفته اند، شناسایی کند.

این گوشی های آلوده شده توسط دو شرکت که نام آن ها فاش نشده است و با نام های اختصاری یک شرکت خدمات ارتباطاتی بزرگ و یک شرکت فناوری چند ملیتی شناخته می شوند، مورد استفاده قرار گرفته اند.

شرکت چک پوینت در روز جمعه در وبلاگ رسمی خود نوشت که به تازگی توانسته نرم افزارهای مخرب جدیدی را بر گوشی های اندروید کشف کند که توسط دو شرکت خدمات ارتباطاتی و فناوری چند ملیتی مورد استفاده قرار می گرفتند.

خرید تلفن از فروشندگان تأیید شده می تواند خطر بدافزار از پیش نصب شده را کاهش دهد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که اگر قصدخرید یک گوشی هوشمند جدید را دارید، از مراکز معتبر اقدام به این کار نمایید. البته همان طور که گفتیم خطر وجود این بدافزارها کاهش می یابد و از بین نمی رود.

لیست مدل های گوشی های تحت تاثیر قرار گرفته در زیر آمده است:

Asus Zenfone 2

Google Nexus 5

Google Nexus 5X

Lenovo A850

Lenovo S90

LG G4

Oppo N3

Oppo R7 plus

Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy Tab 2

Samsung Galaxy Tab S2

Vivo X6 Plus

Xiaomi Mi 4i

Xiaomi Redmi

ZTE X500

البته در برخی از گوشی ها پسوند فایل های مخرب متفاوت است. به همین دلیل همان طور که اشاره کردیم تعداد مدل ها به بیش از ۳۰ عدد می رسد.


منبع:کلیک

کد مطلب: 24462

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر