دسترسی به پهنای‌باند از طریق تلفن‌‌همراه

همه مردم ایران به گفته وزیر ارتباطات در هفته دولت امکان دسترسی به پهنای باند اینترنت از طریق تلفن‌های همراهشان را خواهند داشت.

دسترسی به پهنای‌باند از طریق تلفن‌‌همراه

گيلان خبر : درصورت راه‌اندازی نسل سوم تلفن همراه توسط اپراتورهای تلفن همراه در کشور تولید محتوا و برنامه‌نویسی که با این امکان میسر خواهد بود، می‌تواند در کشور اشتغال‌زا باشد.

در همین راستا وزیر ارتباطات از برنامه این وزارتخانه برای ایجاد نهضت ملی تولید محتوا و برنامه (اپلیکیشن) در کشور خبر داده و گفته است که در این برنامه از طراحان و ایجاد کنندگان برنامه‌ها و اپلیکیشن ها حمایت خواهد شد.

امروز دولت و مجلس و شخص رییس جمهوری به اهمیت مقوله ICT پی برده اند و یکی از مطالبات مشترک آنان از وزارت ارتباطات نیز ایجاد زیرساختهای ICT با سرعت و گستردگی مناسب در کشور است بنا بر این این وزارتخانه هم به گفته واعظی در تلاش است تا با پشت سر گذاشتن مشکلاتی که دارد و برای داشتن روابطی مناسب با کشورهای دنیا، چنین شبکه و زیرساختی را در آینده نه چندان دور ایجاد کند.

برخی از برنامه های این وزارتخانه برای توسعه ارتباطات، استقرار دولت الکترونیک، پوشش گسترده تلفن های همراه، پوشش در مناطق مرزی، توسعه شبکه های فیبرنوری و... اعلام شده است و این امیدواری وجود دارد که در وزارت ارتباطات برای مردم ایران تسهیلاتی فراهم آید که در منازل و محل کارشان بدون اینکه وقت و سرمایه شان هدر برود، بتوانند از راه خدمات الکترونیکی همه نیازهای شان را برطرف کنند.

کد مطلب: 3117

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر