زمین‌گیر شدن همکدی تلفن‌های ثابت در ایستگاه پایانی

توقف اجرای همکدسازی در سکوی ایلام، مانع تقلیل ۱۸۷ کد شبکه ارتباطات ثابت به ۳۱ کد استانی شد.

زمین‌گیر شدن همکدی تلفن‌های ثابت در ایستگاه پایانی

به گزارش گیلان خبر : شرکت مخابرات ایران براساس تکلیف بر اجرای پروژه ملی همکدسازی متعهد شد تا پایان شهریور 93 این طرح کلان را در 31 استان کشور به سرانجام برساند اما در نیمه راه با پای لنگ به کارش ادامه داد.

همکدسازی از سال 92 استارت خورد اما به دلیل اینکه راه جبران هزینه‌ای برای آن دیده نشده بود، معلق ماند؛ با روی کار آمدن دولت جدید و تغییر تعرفه‌های ارتباطی از جمله لحاظ کردن آبونمان‌های متغیر در کنار ثابت برای استان‌هایی که همکدی در آنها اجرایی شده است، مخابرات بار دیگر عزم خود را برای اجرای کامل این طرح جزم کرد.

پروژه کلان یکسان سازی کدهای درون استانی به این مفهوم است که مشترکان تلفن ثابت درون یک استان نیازی به پرداخت پول بیشتر برای برقرار ارتباط با شهرهای همجوار ندارند و به نوعی هزینه‌های بین شهری حذف شده اما از طرفی دیگر هزینه‌های بین استانی افزایش داشته است.

مخابرات بعد از اینکه نتوانست این طرح را در موعد زمانی خود تکمیل کند، ماه به ماه طلب فرصت کرد تا اینکه نهایتا با سه ماه تأخیر، پنجم آذر ماه را به عنوان نقطه پایانی این پروژه در نظر گرفت.

اما پنجم آذر ماه هم گذشت و همکدسازی به ایستگاه پایانی که ایلام بود، نرسید.

ظاهرا قرار است ایلام به عنوان آخرین استان تا پایان آذر ماه همکد شود و پرونده قطور یکسان سازی کدهای درون استانی با گذشت یک سال و نیم زمان بسته شود. (آغاز این طرح مربوط به دولت دهم بود)

مخابرات دلیل تأخیر در اجرای این طرح در آخرین ایستگاه را هماهنگی بیشتر و به دلیل افتتاح چندین پروژه و طرح عمرانی در استان ایلام اعلام کرده و گفته است که زمان اجرای طرح همکدسازی در این استان از 5 آذرماه به زمان دیگری موکول شد که پیش بینی می‌شود تا پایان همین ماه انجام شود.

برخلاف اینکه امکانات فنی و اجتماعی برای اجرای این طرح در ایلام آماده است ولی همچنان زمان قطعی اجرای همکدی در آن مشخص نیست.

تکمیل همکدی درون استانی به معنی تقلیل 187 کد شبکه ارتباطات ثابت به 31 کد استانی استانی و حدود 12 هزار بلوک‌ نامبرینگ ثابت به 6715 بلوک است.

کد مطلب: 5468

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر