شرکت سامسونگ

گلکسی نوت 5 با پردازنده گرافیکی اختصاصی سامسونگ

سامسونگ در میانه سال آینده میلادی پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی اش را معرفی می‌کند و احتمالا باید شاهد رونمایی از آن در گلکسی نوت 5 باشیم.

گلکسی نوت 5 با پردازنده گرافیکی اختصاصی سامسونگ

به گزارش گیلان خبراگر اخبار رسیده از کره جنوبی صحت داشته باشد، گلکسی نوت 5 با پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی سامسونگ در پایان سال آینده میلادی معرفی خواهد شد.

سامسونگ هم اکنون از چیپست های اختصاصی اگزینوس در گوشی‌های هوشمندش استفاده می‌کند که چون بسیاری از کمپانی های تولید کننده پردازنده بر اساس معماری ARM طراحی و بنا شده‌اند، اما پردازنده گرافیکی آن از خانواده Mali تولیدی کمپانی ARM و غیراختصاصی سامسونگ انتخاب شده است.

از سوی دیگر کوالکام نیز از پردازنده ای گرافیکی آدرینو خود در سری چیپست های مشهور اسنپ‌دراگون بهره می‌برد. کوالکام با کنار هم قرار دادن پردازنده گرافیکی و پردازنده اصلی اختصاصی خود سبب افزایش عملکرد و کنترل میزان مصرف گرما به شکل بسیار قابل ملاحظه ای شده است.

اما حالا خبر می‌رسد که سامسونگ نیز قصد دارد در میانه سال 2015 از پردازنده‌های گرافیکی خود رونمایی کند که احتمالا در نسل جدیدی از چیپست های اگزینوس جای خواهد گرفت.

این اتفاق بدین معنی است که بازار در پاییز سال آینده میلادی می‌تواند شاهد رونمایی از گلکسی نوت 5 با چیپست های کاملا اختصاصی سامسونگ باشد.

چیپست های اگزینوس تاکنون بارها توانسته‌اند در بنچمارک های مختلف رقبای مهمی چون اسنپ‌دراگون های کوالکام را با چالش مواجه کنند و بدون شک تولید یک پردازنده گرافیکی می‌تواند جایگاه بسیار بهتری را در تولید چیپست برای سامسونگ به ارمغان بیاورد./دیجی کالا

کد مطلب: 5573

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر