بلوتوث ورژن 4.2 معرفی شد

امروز بلوتوث ورژن 4.2 با تمرکز بر دستگاه‌های اینترنت اشیاء، امنیت بیشتر و سرعت بالاتر نقل و انتقال فایل از سوی کمپانی توسعه‌دهنده معرفی شد.

بلوتوث ورژن 4.2 معرفی شد

به گزارش گیلان خبرکمپانی توسعه‌دهنده بلوتوث امروز از جدیدترین ورژن تکنولوژی محبوب خود رونمایی کرد. ورژن جدید "بلوتوث 4.2" نامگذاری شده و دارای قابلیت‌هایی چون سرعت ارتباط بالاتر، کنترل حریم خصوصی بیشتر و ارتباط با اینترنت سریع‌تر است.

امروزه با گسترش خدمات مرتبط با بلوتوث مانند iBeacon کاربران بسیاری نگران امنیت و رعایت حریم خصوصی خود هستند. به عنوان مثال اگر خریداری به یک مغازه مجهز به این خدمات وارد شود، چگونه می‌تواند از دیدن Alert هایی مطمئن باشد که خواستار دیدن آن‌ها بوده است؟ بلوتوث 4.2 این نگرانی را مدنظر قرار داده و ردگیری کاربران را به هنگام ورود به این فروشگاه‌ها دشوار می‌کند.

بلوتوث جدید همچنین می‌تواند ارتباط بهتری را برای دستگاه‌های بلوتوث انرژی پایین یا Bluetooth LE فراهم کند. کمپانی سازنده در سرعت نقل و انتقال فایل نیز ادعای افزایش سرعتی 2.5 برابری را نسبت به نسل پیشین دارد، که به معنی کاهش مصرف باتری نیز خواهد بود.

بلوتوث 4.2 از پروتکل اینترنتی IPv6 پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب کاربران ارتباطی آسان‌تر از گذشته را با سنسورها و دستگاه‌های اینترنت اشیاء خانگی تجربه خواهند کرد. با توجه به آماده بودن ورژن جدید، پیشبینی شده که نخستین دستگاه‌های مجهز به بلوتوث 4.2 در اوایل سال 2015 میلادی به بازار وارد شوند./دیجی کالا

کد مطلب: 5636

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر