رودستر جدید تسلا مسیر سان‌فرانسیسکو تا لس‌آنجلس را با یک بار شارژ طی می‌کند

ایلان ماسک، رییس کمپانی تسلاموتورز می‌گوید که رودستر جدید مسیر 400 مایلی سان‌فرانسیسکو تا لس‌آنجلس را با یک بار شارژ طی می‌کند.

رودستر جدید تسلا مسیر سان‌فرانسیسکو تا لس‌آنجلس را با یک بار شارژ طی می‌کند

به گزارش گیلان خبرتسلاموتورز امروز از آپگرید بزرگ خود برای رودستر، نخستین خودروی تولیدی‌اش پرده برداری کرد. 

دیروز ایلان ماسک، رییس کمپانی تسلاموتورز خبر از تولید مدلی جدید از خودروی رودستر داده بود که مسیر سان‌فرانسیسکو تا لس‌آنجلس (حدود 400 مایل) را با یک بار شارژ طی می‌کند. جزئیات منتشر شده امروز اما خبر از بهینه‌سازی‌های بیشتری می‌دهد.
بر اساس اطلاعیه تسلا، این آپگرید تنها در افزایش ظرفیت باتری خلاصه نمی‌شود و دستکاری های آیروداینامیکی نیز سبب بهبود 15 درصدی سیستم درگ رودستر شده است. همچنین تایرهای جدید، یاتاقان‌های چرخ جدید و تغییرات در سیستم ترمز نیز سبب کاهش 20 درصدی مقاومت در برابر حرکت خودرو شده است. 

این آپگرید بزرگ همچنین افزایش 40 تا 50 درصدی برد مسافتی را در پی داشته و در نهایت حداکثر مسیر طی‌شده خودرو را به 400 مایل رسانده است. باتری این خودرو با وجود اندازه‌ای مشابه، رشدی 31 درصدی را در ذخیره انرژی داشته که نشان از پیشرفت سریع در تکنولوژی باتری‌های لیتیومی و توانایی تسلا در رساندن آن به مرحله تولید انبوه دارد.

تسلا خودروی جدید را "نمونه اولیه" می‌داند، اما از بهینه‌سازی و در نهایت تولید نسخه اصلی در اوایل سال 2015 خبر داده است.

این کمپانی خودروسازی البته الویت‌های دیگری چون خودروهای Model X و Model 3 دارد، اما چنین بهینه‌سازی‌هایی می‌تواند در تولید موفقیت‌آمیزتر خودروهای آینده نقش داشته باشد. تسلا جزئیاتی از قیمت و زمان دقیق ارائه این خودرو نداده است./دیجی کالا

کد مطلب: 6308

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر