دلیل تقدم iOS نسبت به اندروید برای توسعه‌دهندگان چیست؟

برنامه ای برای iOS منتشر شده، اما ورژن اندروید آن نیست... شما نیز باید با این مشکل روبرو شده باشید. اما دلیل تقدم پلتفرم iOS نسبت به اندروید برای توسعه‌دهندگان چیست؟

دلیل تقدم iOS نسبت به اندروید برای توسعه‌دهندگان چیست؟

به گزارش گیلان خبر: هنگامی که یک اپلیکیشن تولید می‌شود، اغلب اوقات ورژن iOS زودتر از اندروید منتشر می‌شود. مدیران اپل نیز بارها با افتخار این برتری را عنوان کرده‌اند.

این رویه توسعه‌دهندگان، برای دوستداران پلتفرم اندروید آزاردهنده است و در حالی که امروزه بیشتر برنامه‌ها برای iOS و اندروید در یک زمان منتشر می‌شوند، همچنان برنامه‌های بسیاری در قدم اول برای iOS انتشار می‌یابند.
اما دلیل دنباله‌روی توسعه‌دهندگان از چنین سیاستی چیست؟ اخیرا ustwo تولیدکننده بازی محبوب Monument Valley اینفوگرافیکی منتشر کرده که شاید بتواند پاسخ قانع کننده ای برای شما داشته باشد. بر اساس اینفوگرافیک منتشر شده، ustwo بخش اعظم درآمدهایش را از کاربران آیفون و آیپد به دست می‌آورد. (بالاتر از 81 درصد)

بقیه درآمدها نیز از طریق گوگل پلی استور با 13.9 درصد و آمازون اندروید استور با 4.3 درصد  کسب می‌شود. چرا چنین اختلاف بالایی در میزان درآمدها وجود دارد؟ در مورد این بازی به خصوص، انتشار غیرقانونی بزرگ‌ترین عامل کاهش درآمدهای ustwo در پلتفرم اندروید است.

البته این نکته مهم را نیز باید در نظر داشت که Monument Valley رایگان نیست و با قیمت 3.99 دلار در این فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد که مدل کسب و کار کاملا متفاوتی با سیستم بازی رایگان است.

اگر Monument Valley رایگان بود و هزینه‌های خود را از طریق تبلیغات و یا معاملات درون بازی به دست می‌آورد، بدون شک توسعه‌دهنده آن سعی می‌کرد از همان ابتدا بازی را به تعداد طیف گسترده‌تری از گیمرها (صرف نظر از پلتفرم) برساند./دیجیکالا

کد مطلب: 7039

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر