دوربین حرفه ای XD Prime X

در این مقاله به بررسی یک دوربین کوچک (دوربین حرفه ای XD Prime X) با ویژگی های فراوان و ساخته شده از جدیدترین تکنولوژی موجود می پردازیم.

دوربین حرفه ای XD Prime X

به گزارش گیلان خبردر این دوربین از یک لنز f2.7 استفاده شده است و برای عدسی این دوربین از تکنولوژی غیر کروی که از عناصر ضد انعکاس تشکیل شده است استفاده شده که این فناوری تاثیر بسیار زیادی در محافظت این دوربین در برابر ضربه دارد. پشت این صفحه یک سنسور 16 مگاپیکسلی قرار دارد که به گفته شرکت سازنده این دوربین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 1080 را با 60 فریم بر ثانیه و با کیفیت 720 تا 120 فریم  در ثانیه هم را دارا می باشد که تکنولوژی می تواند برای فیلمسازان هم مورد استفاده قرار گیرد.

طراحی و ویژگی
 این دوربین کوچک دارای یک شکاف در زیر خود است که با استفاده از این شکاف می توان این وسیله را بر روی کلاه یا هر وسیله دیگر نصب کرد و شورع به فیلمبرداری نمود. وزن این دستگاه نیز حدود 100 گرم می باشد که بسیار سبک بوده و برای نصب بر روی لباس یا کلاه برای ورزشکاران هم بسیار مناسب می باشد. طراحی نوع این دوریبن نگرانی شما در مورد ضربه به این دوربین را برطرف می کند، در ضمن این دوربین از فناوری ضد مایعات پشتیبانی می کند به این معنی که نگرانی از ورود آب به دوریبن و صدمه دیدن آن وجود ندارد. پورت های موجود در این دوبین اعم از HDMI و یک پورت USB نیز یک درگاه میکرو SD می باشد که بسیار عالی به نظر می رسد و کمبودی احساس نمی شود.

وسایل جانبی

این دوریبن دارای یک کیفیت کوچک است که به اندازه یک گوشی هوشمند که امروز تقریبا در دست همه مردم دیده می شود است و از این نظر نگرانی برای حمل نقل آن نخواهید داشت.


در جعبه این دوربین یک کارت حافظه 4 گیگابایتی وجود دارد که این حافظه تا 128 قابل افزایش است. دیگر وسایل موجود در جعبه این دوربین یک کاب مینی USB، برچبب مخصوص میکروفون برای کاهش سروصدا در محل هایی که وزش شدید باد وجود دارد و یک دفترچه راهنما


باتری
 با توجه به کوچک بودن این دوربین انتظار نمی رود که بتواند یک باتری بسیار قوی در آن بکار برد اما شرکت سازنده یک باتری 1700 میلی آمپر ساعتی که قادر به 3.5 ضبط مداوم فیلم در حالت 720 و 2.5 تا 3 ساعت با کیفیت 1080 را دارا می باشد که خوب به نظر می رسد.

در این دوربین گزینه ای برای فیلمبرداری 4K وجود ندارد. در پشت این دوربین دکمه هایی برای تنظیمات این دوریبن برای نوع فیلمبرداری وجود دارد که از مجموعه ای از LED ها تشکیل شده است که با استفاده از آنها می توان حالت تصویر، وضوح تصویر، نرخ فریم، تنظیم صدا، کنتراس و چند حالت دیگر را کنترل کرد.


از نقاط ضعف این دوربین این است که فعلا رابط برای اتصال و کار با وسایل دارای سیستم عامل اندروید و IOS ارائه نشده است و کاربر مجبور است برای هر با استفاده از دوربین به سیستم کامپیوتری خود دسترسی داشته باشد.
*در آخر از رقبای این دوربین می توان به the GoPro Hero3 و یا Sony Action Cam Mini اشاره کرد.

کد مطلب: 7297

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر