هدست‌ واقعیت مجازی تایوانی هم به بازار آمد

شرکت اچ تی سی در جریان برگزاری کنگره جهانی موبایل در بارسلونا از هدست های Vive خود برای مشاهده واقعیت مجازی رونمایی کرد.

هدست‌ واقعیت مجازی تایوانی هم به بازار آمد

به گزارش گیلان خبر به نقل از وال استریت، اچ تی سی تاکنون تنها در زمینه تولید گوشی های هوشمند فعال بوده و به نظر می رسد با عرضه هدست واقعیت مجازی قصد دارد به کارهای خود تنوع ببخشد.

این شرکت تایوانی می‌گوید می‌توان از این هدست برای مشاهده تصاویر مجازی و اجرای بازی های ویدیویی استفاده کرد. اچ تی سی در این زمینه با شرکت Valve همکاری کرده است.

برخی شرکت ها نیز در حال طراحی نرم افزار و محتوا برای این هدست‌ها هستند که از جمله آنها می‌توان به فیس بوک و سامسونگ اشاره کرد که حتی برخی محتوای خود را به بازار کشورهای اروپایی عرضه کرده اند.

اچ تی سی یکی از اهداف خود از این کار را دستیابی به منابع جدید درآمدی دانسته است. درآمد این شرکت تایوانی در سال قبل برابر 5.98 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال 2013 حدود هشت درصد کاهش نشان می دهد. البته شرکت مذکور در سه ماهه پایانی سال 2014 با افزایش 12 درصدی درآمد مواجه شده است.

تفاوت این هدست با تولیدات شرکت های دیگر از جمله گوگل و سامسونگ این است که کاربر با نصب آنها بر روی سر نباید تنها بر روی یک صندلی بنشیند و محتوا را مشاهده کند. بلکه می تواند راه برود و در دنیای مجازی اطراف خودش غوطه ور شود. نمای دید 360 درجه از جمله دیگر امکانات این سیستم است.

کد مطلب: 8120

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر