زمان ارائه نسخه آزمایشی کرتانا برای اندروید

کاربران اندرویدی که می‌خواهند کرتانا را در دستگاه‌های خود امتحان کنند، می‌توانند در ماه آینده میلادی نسخه آزمایشی آن را دریافت کنند.

زمان ارائه نسخه آزمایشی کرتانا برای اندروید

به گزارش گیلان خبرماه قبل مایکروسافت اعلام کرد که کرتانا را به سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS خواهد آورد. اما زمان دقیقی برای ارایه این سرویس مشخص نکرد. امروز مایکروسافت وعده داد که نسخه آزمایشی کرتانا برای اندروید را در ماه آینده میلادی (جولای) منتشر خواهد کرد.

کرتانا برای اندروید در قالب یک اپلیکیشن مستقل ارایه خواهد شد. کرتانای اندروید به دلیل عدم امکان تلفیق کامل در اندورید نمی‌تواند تمامی سرویس‌های نسخه ویندوزفون را برای کاربر فراهم کند، اما به نظر می‌رسد که بیشتر به عنوان یک اپلیکیشن همراه کامپیوتر شخصی شما عمل خواهد کرد. به عنوان مثال اگر در دستگاه اندرویدی خود از کرتانا بخواهید که در ساعت 10 بعد از ظهر چیزی را به شما یادآوری کند و در زمان مقرر در حال استفاده از دستگاه دیگری مجهز به کرتانا باشید، آنجا به شما یادآوری انجام خواهد شد.

کرتانا به اکس‌باکس وان نیز می‌آید و البته به صورت کامل در ویندوز 10 نیز حضور خواهد داشت. ویندوز 10 نهایی در 29 جولای روانه بازارها خواهد شد.

کرتانا دستیار مجازی مایکروسافت است که از کیفیت و هوش مصنوعی بسیار بالایی برخوردار است و در اغلب نظرسنجی‌ها، کاربران iOS و اندروید تمایل فراوانی در تست این سرویس در دستگاه‌هایشان نشان داده‌اند./دیجیکالا

کد مطلب: 8651

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر