با تکرار یک عبارت ویندوز 10 را از حالت standby به حالت آماده به کار ببرید

برنامه نویسان اینتل از اضافه شدن یک قابلیت جدید به کورتانا در آینده ای نزدیک پرده برداری کردند.

با تکرار یک عبارت ویندوز 10 را از حالت standby به حالت آماده به کار ببرید

به گزارش گیلان خبرپس از رونمایی ویندوز 10 هر روز اخبار جدیدی از امکانات این سیستم عامل مایکروسافت می شنویم که در نوع خود بعضی از این موارد جذاب هستند.

یکی از قسمتهایی که خود مایکروسافت نیز بر روی آن خیلی مانور داده و برای رقابت با هم نوعان این برنامه در شرکت های رقیب آماده شده است، دستیار صوتی کورتا (Cortana) می باشد که می توان با صحبت کردند با آن بعضی از کارهای روزانه خود را با سیستم شخصی خود توسط این دستیار انجام دهید.

گرچه این برنامه هنوز در اول راه می باشد و به طور حتم دارای مشکلات زیادی در خود است اما برای کسانی که برای اولین بار از این دستیار استفاده کرده اند میتواند دریافت که تجربه جالبی برای اغلب کاربران بوده است.

حالا در کنفرانس برنامه نویسان اینتل در سان فرانسیسکو که در هفته جاری برگذار شد اعلام شد که کورتانا در آینده ای نزدیک خواهد توانست سیستمی که در حالت مصرف کم انرژی یا همان standby می باشد را با دستور خاص آن به حال آماده به کار یا حالت عادی سیستم تغییر حالت دهید که این حالت تنها با گفتن عبارت "Hey Cortana, wake up my PC" انجام می شود که می تواند بسیار کاربردی و جالب باشد. هنوز از زمان دقیق رونمای از این حالت صحبتی به میان نیامده است.

در حال حاضر دستیار صوتی کروتانا (Cortana) در ویندوز 10 دستورات مختلفی را اجرا می کند، ولی هنوز برای کامل شدن به عنوان یک دستیار همه فن حریف راه زیادی در پیش دارد.

کد مطلب: 9595

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر