اپل برای ساخت مقر جدید خود چقدر هزینه کرده است؟

بنابر گزارش تازه ای که به بررسی جوازهای ساخت مقر جدید اپل می پردازد، حلقه اصلی اپل پارک به تنهایی هزینه ای معادل 427.5 میلیون دلار داشته است.

اپل برای ساخت مقر جدید خود چقدر هزینه کرده است؟

گیلان خبر: بنابر گزارش تازه ای که به بررسی جوازهای ساخت مقر جدید اپل می پردازد، حلقه اصلی اپل پارک به تنهایی هزینه ای معادل 427.5 میلیون دلار داشته است.  پس از بنای اصلی، دومین بنایی که بیشترین هزینه را روی دست اهالی کوپرتینو گذاشته، تئاتر استیو جابز است که بالغ بر 179.4 میلیون دلار قیمت گذاری شده است. گفته می شود در این گزارش، کمینه هزینه ها در نظر گرفته شده؛ زیرا هزینه تخریب، اسکلت موقت و بهبود زیرساخت های عمومی در نظر گرفته نشده است.

Image result for ‫مقرجدید اپل‬‎

دو پارکینگ موجود در اپل پارک -که درست مانند حلقه اصلی به پنل های خورشیدی مجهز شده اند- 113.7 میلیون دلار هزینه برداشته اند و این رقم برای دفتری در ساختمان که در تقاطع خیابان 280 ام و North Tantau واقع شده به 115.4 میلیون دلار می رسد.

کمپانی مورد اشاره همچین دست به هزینه هایی زده که به صورت معمول، آنقدرها هزینه بر تلقی نمی شوند. باغ مرکزی این مقر که ژنراتورهای بک آپ، مخازن آب و ایستگاهی فرعی را شامل می شود 35.6 میلیون دلار ارزش گذاری می شود و برای ساخت مرکز دیگری که به فعالیت های ورزشی کارمندان اختصاص دارد، 16.7 میلیون دلار در نظر گرفته شده.

Image result for ‫مقرجدید اپل‬‎

همانطور که پیشتر هم اعلام شده است، برای ساخت اپل پارک نزدیک به 5 میلیارد دلار هزینه شده و از این جهت، یکی از گران قیمت ترین پروژه های کره خاکی به حساب می آید. اپل پارک یکی از آخرین پروژه های اپل بود که استیو جابز نظراتی درباره اش داشت و روی ساخت آن به شکل حلقه ای با بدنه ای شیشه اصرار ورزید. همین طراحی نامتعارف، سبب شد ساخت اپل پارک مدت زیادی به طول بینجامد و اگرچه کارمندان اپل از ماه آوریل به این مقر تازه منتقل شده اند، اما روند ساخت و ساز کماکان ادامه دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 35420

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر